„Chłopi” ze światową premierą. Film twórców „Twojego Vincenta” wybrany do pokazu na festiwalu w Toronto

0
170
Kadry z filmu "Chłopi" (2023) (foto: dobre wiadomości)

Pamiętasz film „Twój Vincent” zrealizowany metodą malarską Vincenta van Gogha? Teraz twórcy tego obrazu stworzyli w podobny sposób ekranizację słynnych „Chłopów”. Produkcja już jest hitem, ponieważ to właśnie ona została wybrana do pokazu premierowego na prestiżowym festiwalu w Toronto.

Choć nie było jeszcze premiery „Chłopów”, nowego filmu twórców „Twojego Vincenta”, obraz już odniósł pierwszy sukces. Okazuje się, że będzie mieć światową premierę i to na jednym z najbardziej znanych festiwali świata. Produkcja została wybrana do pokazu w prestiżowej sekcji Special Presentation na festiwalu filmowym w Toronto. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto uważany jest za jeden ze zwiastunów Oscarów, ponieważ znaczna część pokazywanych tam filmów zdobywa później Oscary w najważniejszych kategoriach.

„Chłopi” to animacja słynnej powieści Władysława Reymonta i — jak zapowiadają twórcy — esencja półwiecza malarstwa europejskiego z przełomu XIX i XX wieku, z naciskiem na styl Młodej Polski. W celu zrealizowania produkcji studio BreakThru Films nakręciło film z aktorami. Następnie nad filmem zaczęło pracować ponad stu malarzy, którzy kadr po kadrze malowali olejne obrazy na płótnie. Artyści do tej pory poświęcili im ponad 200 tysięcy godzin pracy. Obrazy zostały potem klatkami kluczowymi dla filmu, a animatorzy uzupełnili ujęcia namalowane przez malarzy, by całość filmu była płynna, i tak powstała ekranizacja, która zostanie zaprezentowana na festiwalu w Toronto.

Festiwal w Toronto rusza 7 września. Polska premiera filmu zapowiedziana jest na 13 października.

CZYTAJ: Iga Świątek i Hubert Hurkacz potwierdzili doniesienia!

CZYTAJ: Sierpniowe nowości Netflixa

Brak postów do wyświetlenia