Dlaczego picie kakao z bananem jest dobre dla naszego zdrowia?

0
109

Czy są tu fani kakao? Jeśli nie, to mamy nadzieję, że po lekturze tego tekstu nimi zostaniecie. Ciemne kakao uznawane jest tzw. „super food”, które wpływa korzystnie m.in. na nasze serce i nastrój. Z kolei kakao z bananem jest jednym z domowych sposobów na lekkie przeziębienie. Oto dlaczego picie kakao i kakao z bananem jest dobre dla naszego zdrowia.

5 powodów, dlaczego kakao jest dla nas bardzo zdrowe

Kakao podnosi hormon szczęścia — Kakao podnosi poziom serotoniny, ponieważ naturalne kakao bogate jest w tryptofan, prekursor neuroprzekaźnika zwanego serotoniną, które ma działanie poprawiające nastrój. Zaburzony poziom serotoniny obniża nastrój i wywołuje stany lękowe oraz depresyjne.

Kakao spala tłuszcz i wzbogaca nas magnezem — odpowiedni poziom magnezu jest dla naszego ciała niezwykle ważny, ponieważ zapewnia prawidłową pracę układu nerwowego, kostnego i sercowo-naczyniowego, oraz poprawia kurczliwość mięśni.

Kakao poprawia pamięć i koncentrację — kakao pobudza i rozjaśnia umysł ze względu na dużą zawartość teobrominy, kofeiny oraz fenyloetyloaminy. Spowalnia też procesy pogarszania się pamięci ze względu na zawartość flawonoli.

Kakao spowalnia proces starzenia i regeneruje — ze względu na zawartość dużej ilości antyoksydantów, kakao działa regenerująco i energetyzująco na komórki oraz chroni je przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, przyczyniających się do starzenia skóry.

Kakao to bomba witaminowa — kakao zawiera duże ilości wapnia, żelaza, magnezu, selenu, cynku, miedzi, manganu, chromu, potasu, fosforu, kwasów tłuszczowych omega-6 oraz witamin z grupy B, A, E i D. Dzięki swojemu super składowi kakao jest pomocne przy problemach z serce, krzepliwością krwi, ciśnieniem tętniczym krwi i skurczami mięśni.

Kakao z bananem sposobem na przeziębienie?

Tak! Picie kakao z bananem i miodem wspomaga proces leczenia lekkiego przeziębienia. W szczególności przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Kakao z bananem i miodem na długo rozgrzewa, a dzięki temu rozszerza oskrzela i pozwala wyjść gromadzącej się tam wydzielinie. To smaczny sposób na niewielkie dolegliwości. Prawdziwa bomba witamin A, B i C i źródło cynku na wzmocnienie odporności.

Brak postów do wyświetlenia