Trening w domu bez sprzętu. Czy naprawdę możesz schudnąć bez chodzenia na siłownię?

0
112

Ćwiczenia w domu mogą być sporym wyzwaniem. Szczególnie dla tych, którzy borykają się z utrzymaniem motywacji. Wielu zastanawia się, czy ćwiczenia w domu bez sprzętu mogą być tak efektywne, jak trening na siłowni. Odpowiedź brzmi: tak. Podpowiadamy jak schudnąć, ćwicząc w domu.

Kontrola kalorii kluczem do utraty wagi

Kluczem do sukcesu jest spalanie kalorii, ale też i odpowiednie spożycie kalorii. Codzienne czynności spalają niewielką ilość kalorii, jeśli więc wybieramy ćwiczenie w domu, kluczowym jest kontrolowanie ilości spożywanych kalorii. Pomocne są w tym mobilne aplikacje, które na podstawie wpisanych przez nas danych o naszym jadłospisie, obliczają, ile powinniśmy spożywać kalorii, by utrzymać wagę lub schudnąć.

Postaw na trening cardio i siłowy

Niezbędne będą ćwiczenia cardio i trening siłowy. Im więcej mięśni zaangażujemy w trening, tym lepsze i szybsze efekty. Tu znowu z pomocą może przyjść telefon. Obecnie jest mnóstwo na rynku aplikacji mobilnych z gotowymi planami treningowymi.

Intensywne treningi cardio mogą trwać od pięciu sekund do ośmiu minut, ale aby były skuteczne, każdy okres ćwiczeń powinien być wykonywany na co najmniej 80-95% szacowanego maksymalnego tętna. Fazy regeneracji mogą być tak długie lub krótkie, jak okresy ćwiczeń, nawet podczas tych okresów odpoczynku, ale umiarkowanie, przy 40-50% szacowanego maksymalnego tętna.

Pamiętaj o pompkach

Pompki to jedne z siłowych ćwiczeń, które dają jedne z najlepszych rezultatów. Przeciętna osoba powinnna być w stanie wykonać około 10-20 pompek. Pamiętaj jednak aby ćwiczyć z głową. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać tylu pompek, czy innych ćwiczeń siłowych, to pracuj progresywnie. Stopniowo zwiększaj ilość powtórzeń ćwiczeń. W ten sposób osiągniesz optymalne rezultaty.

Brak postów do wyświetlenia