Trening w domu bez sprzętu. Czy naprawdę możesz schudnąć bez chodzenia na siłownię?

Date:

Ćwiczenia w domu mogą być sporym wyzwaniem. Szczególnie dla tych, którzy borykają się z utrzymaniem motywacji. Wielu zastanawia się, czy ćwiczenia w domu bez sprzętu mogą być tak efektywne, jak trening na siłowni. Odpowiedź brzmi: tak. Podpowiadamy jak schudnąć, ćwicząc w domu.

Kontrola kalorii kluczem do utraty wagi

Kluczem do sukcesu jest spalanie kalorii, ale też i odpowiednie spożycie kalorii. Codzienne czynności spalają niewielką ilość kalorii, jeśli więc wybieramy ćwiczenie w domu, kluczowym jest kontrolowanie ilości spożywanych kalorii. Pomocne są w tym mobilne aplikacje, które na podstawie wpisanych przez nas danych o naszym jadłospisie, obliczają, ile powinniśmy spożywać kalorii, by utrzymać wagę lub schudnąć.

Postaw na trening cardio i siłowy

Niezbędne będą ćwiczenia cardio i trening siłowy. Im więcej mięśni zaangażujemy w trening, tym lepsze i szybsze efekty. Tu znowu z pomocą może przyjść telefon. Obecnie jest mnóstwo na rynku aplikacji mobilnych z gotowymi planami treningowymi.

Intensywne treningi cardio mogą trwać od pięciu sekund do ośmiu minut, ale aby były skuteczne, każdy okres ćwiczeń powinien być wykonywany na co najmniej 80-95% szacowanego maksymalnego tętna. Fazy regeneracji mogą być tak długie lub krótkie, jak okresy ćwiczeń, nawet podczas tych okresów odpoczynku, ale umiarkowanie, przy 40-50% szacowanego maksymalnego tętna.

Pamiętaj o pompkach

Pompki to jedne z siłowych ćwiczeń, które dają jedne z najlepszych rezultatów. Przeciętna osoba powinnna być w stanie wykonać około 10-20 pompek. Pamiętaj jednak aby ćwiczyć z głową. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać tylu pompek, czy innych ćwiczeń siłowych, to pracuj progresywnie. Stopniowo zwiększaj ilość powtórzeń ćwiczeń. W ten sposób osiągniesz optymalne rezultaty.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...