Dlaczego prezydent Ukrainy łamie zasady i nie nosi garnituru na wizyty dyplomatyczne? To celowy zabieg

0
72
Wołodymyr Zełenski (rp.pl)

Przyjęło się, że politycy ubierają się w garnitury kiedy czeka ich wizyta dyplomatyczna. Od pewnego czasu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski tego nie robi. Ubrany jest w strój o charakterze wojskowym. Okazuje się, że to celowy zabieg. Jakie jest jego przesłanie?

Prezydent Ukrainy ostatni raz był widziany publicznie w garniturze 23 lutego 2022 roku. Od tej pory nosi stroje, które swoją kolorystyką, formą i wzorem nawiązują do ubrań wojskowych. Od wspomnianej daty prezydent nosi koszulki, bluzy, polary, swetry i kurtki w kolorze wojskowej zieleni (ewentualnie czarnym) oraz spodnie w tym samym kolorze o gładkim wzorze lub w wojskowy wzór. Dlaczego łamie protokół spotkań dyplomatycznych i tak się ubiera?

Strój Wołodymyra Zełenskiego odzwierciedla aktualną sytuację jego kraju. Kilkanaście godzin po tym, jak 23 lutego 2022 roku Zełenski był ostatni raz widziany w garniturze, Rosja najechała Ukrainę. Obecne ubrania Zełenskiego odzwierciedlają tę wojnę. Mają przypominać innym, że wojna na Ukrainie wciąż trwa. Dla obywateli Ukrainy stroje te mają symbolizować bezpośrednie zaangażowanie i oddanie Zełenskiego w walkę o zakończenie wojny i odzyskanie niepodległości.

CZYTAJ: W tym kraju „Barbie” ponosi klęskę finansową!

CZYTAJ: Nowo awansowany bramkarz Luton Town z Norwich

Brak postów do wyświetlenia