Donald Trump publikuje posty na Facebooku po ponad dwuletnim zakazie publikacji!

0
68

Były prezydent, Donald Trump, w drugiej połowie marca, opublikował swój pierwszy post na Facebooku od…2021 roku! „WRÓCIŁEM!” – skwitował w swoim piątkowym poście.

Do posta dołączone było również 12-sekundowe wideo związanie z kampanią Trumpa w 2024 roku.

„Przepraszam, że kazałem wam czekać, skomplikowana sprawa, skomplikowana sprawa” – powiedział Trump w klipie, kiedy przemawiał na przyjęciu w Nowym Jorku po pokonaniu Hillary Clinton i wygraniu wyborów prezydenckich w 2016 roku.

W tym przypadku chodziło o dwuletnią nieobecność Trumpa na Facebooku. Trump został zbanowany po tym, jak firma zajmująca się mediami społecznościowymi ustaliła, że ​​jego komentarze na platformie podżegały do ​​przemocy w związku z zamieszkami na Kapitolu z 6 stycznia.

Post polityka pojawił się ponad miesiąc po tym jak Meta, która jest właścicielem Facebooka i Instagrama, przywróciła jego konta.

Na swoim fanpage na Facebooku, Trump ma ponad 34 miliony obserwujących! Jego pierwszy wpis wyraźnie wskazuje, że mężczyzna zamierza wykorzystać (zapewne nie tylko) platformę Facebooka do popularyzacji kampanii prezydenckiej w 2024 roku, którą zapowiedział w listopadzie 2022r.

45. prezydent, mimo przywrócenia kont Meta i konta na Twitterze po przejęciu go przez Elona Muska, trzymał się publikowania postów na własnej platformie Truth Social.

Ostatni post Trumpa, opublikowany był 6 stycznia 2021 roku.

„Proszę wszystkich w Kapitolu o zachowanie spokoju. Żadnej przemocy! Pamiętaj, MY jesteśmy Partią Prawa i Porządku – szanuj Prawo i naszych wielkich mężczyzn i kobiety w kolorze niebieskim. Dziękuję!’ Napisał to kilka godzin po zorganizowaniu wiecu, na którym zachęcał swoich fanów do walki z wynikami wyborów.

Ponadto, Trump ogłosił, że 25 marca zorganizuje swój pierwszy wiec wyborczy w 2024 roku w Waco w Teksasie.

Brak postów do wyświetlenia