Date:

W ostatnich latach, Dubaj ustanowił wiele światowych rekordów dzięki imponującym pokazom sztucznych ogni. W 2023 r. pokazy sztucznych ogni i laserów były widoczne w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym w Burdż Chalifa, który miał zorganizować największy pokaz laserowy wszech czasów!

Dzięki pokazowi świetlnemu z udziałem ponad 500 dronów, miasto przeniosło swoje świąteczne widowiska na zupełnie nowy poziom.

Firma Skymagic, specjalizuje się w pokazach świetlnych opartych na dronach, które rozświetliły niebo od Zurychu w Szwajcarii po Sydney w Australii, a nawet pojawiły się podczas obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II w 2022 roku.

Nocne pokazy odbywają się od 15 grudnia do 29 stycznia na wyspie Bluewaters, niedaleko Dubai Marina.

Przedstawienia, które trwają około pięciu minut, zawierają animacje 3D i koncentrują się na tematyce Dubaju. Pierwszy przedstawia dzień z życia turysty, zaczynając od zdjęć przedstawiających międzynarodowe lotnisko w Dubaju, które następnie łączą się w animacje kultowych miejsc w mieście. Drugi program daje widzom poczucie Dubaju jako centrum innowacji, w którym występuje robot, który wyrusza w podróż, aby poznać miasto w przyszłości.

„Zaczynamy planować już w lipcu, a więc z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem”

Drony mogą być również bardziej ekologiczną alternatywą dla fajerwerków, które uwalniają toksyczne cząstki metali do powietrza i powodują niekorzystne skutki zdrowotne, a także szkody dla środowiska.

„Myślę, że w przyszłości coraz więcej miast na całym świecie będzie używać dronów zamiast fajerwerków” – powiedział Suhail Maitrey, kierownik projektu programu.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...