Drony rozświetlają nocne niebo nad Dubajem

0
237

W ostatnich latach, Dubaj ustanowił wiele światowych rekordów dzięki imponującym pokazom sztucznych ogni. W 2023 r. pokazy sztucznych ogni i laserów były widoczne w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym w Burdż Chalifa, który miał zorganizować największy pokaz laserowy wszech czasów!

Dzięki pokazowi świetlnemu z udziałem ponad 500 dronów, miasto przeniosło swoje świąteczne widowiska na zupełnie nowy poziom.

Firma Skymagic, specjalizuje się w pokazach świetlnych opartych na dronach, które rozświetliły niebo od Zurychu w Szwajcarii po Sydney w Australii, a nawet pojawiły się podczas obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II w 2022 roku.

Nocne pokazy odbywają się od 15 grudnia do 29 stycznia na wyspie Bluewaters, niedaleko Dubai Marina.

Przedstawienia, które trwają około pięciu minut, zawierają animacje 3D i koncentrują się na tematyce Dubaju. Pierwszy przedstawia dzień z życia turysty, zaczynając od zdjęć przedstawiających międzynarodowe lotnisko w Dubaju, które następnie łączą się w animacje kultowych miejsc w mieście. Drugi program daje widzom poczucie Dubaju jako centrum innowacji, w którym występuje robot, który wyrusza w podróż, aby poznać miasto w przyszłości.

„Zaczynamy planować już w lipcu, a więc z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem”

Drony mogą być również bardziej ekologiczną alternatywą dla fajerwerków, które uwalniają toksyczne cząstki metali do powietrza i powodują niekorzystne skutki zdrowotne, a także szkody dla środowiska.

„Myślę, że w przyszłości coraz więcej miast na całym świecie będzie używać dronów zamiast fajerwerków” – powiedział Suhail Maitrey, kierownik projektu programu.

Brak postów do wyświetlenia