Plebiscyt Przeglądu Sportowego. Oto najlepsi polscy sportowcy 2022 roku!

0
102

Za nami kolejny rok wielkich sportowych emocji i rozstrzygnięcie 88. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku. Najlepszym polskim sportowcem, a właściwie sportsmenką, została Iga Świątek. Wśród laureatów znaleźli się również Robert Lewandowski, Dawid Kubacki czy Bartosz Zmarzlik. Kto jeszcze uplasował się na liście 10 najlepszych polskich sportowców 2022 roku?

Najważniejsze wydarzenia sportowe 2022 roku

Zeszły rok obfitował w wiele emocjonujących chwil. Już w pierwszych miesiącach roku powodów do radości dostarczył nam Dawid Kubacki, który zdobył brązowy medal olimpijski w skokach narciarskich na zimowych igrzyskach w Pekinie i był drugim zawodnikiem 68. Turnieju Czterech Skoczni. Dumą napawał nasze serca również Bartosz Zmarzlik, który trzeci raz w karierze został indywidualnym mistrzem świata w żużlu. Wszyscy z zapartym tchem śledziliśmy też transfer Roberta Lewandowskiego do legendarnego klubu FC Barcelona i biliśmy mu brawo przy wszystkich 13 golach, jakie dotychczas strzelił dla hiszpańskiej drużyny. Niekwestionowaną królową 2022 roku była jednak Iga Świątek. Polska tenisistka, jako pierwsza Polka w historii, została liderką światowego rankingu damskiego tenisa WTA i zdobyła dwa tytuły wielkoszlemowe (Roland Garros, US Open) oraz osiągnęła historyczną passę 37 wygranych meczów z rzędu.

Iga Świątek z tytułem Najlepszego Sportowca Roku

88. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku wygrała Iga Świątek. Takiego rozstrzygnięcia można było się spodziewać, biorąc pod uwagę niezwykłe osiągnięcia Igi Świątek w 2022 roku. Takich wyników nie osiągnęła dotychczas żadna inna polska tenisistka ani tenisista. Nie dziwi też fakt, że statuetka Trenera Roku powędrowała do Tomasza Wiktorowskiego. To on doprowadził Igę Świątek do dominacji damskiego tenisa w zeszłym sezonie.

Iga Świątek była nieobecna na gali, ponieważ jest w Australii, gdzie przygotowuje się do pierwszego wielkoszlemowego turnieju sezonu, Australian Open, który rozpoczyna w drugiej połowie stycznia. Statuetkę w imieniu Świątek odebrał jej ojciec, który przyznał, że odebrało mu mowę z powodu dumy z córki.

Kto jeszcze uplasował się na liście 10 najlepszych polskich sportowców 2022 roku?

  1. Iga Świątek (tenis)
  2. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  3. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  4. Kamil Semeniuk (siatkówka)
  5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)
  6. Mateusz Ponitka (koszykówka)
  7. Adrian Meronk (golf)
  8. Katarzyna Wasick (pływanie)
  9. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
  10. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja (wioślarstwo)

Brak postów do wyświetlenia