Fan Toy Story z kolekcją pamiątek wartych ponad 211 tysięcy, chce wszystko sprzedać!

0
111

To prawdziwy superfan ToyStory! Mężczyzna spędził osatnie trzy lata na zbieraniu pamiątek z kultowej bajki, a ich wartość przekracza ponad 211 tysięcy złotych! 

Łącznie, Josh Armitage zawiera 330 kolekcjonerskich przedmiotów Chudego, Buzza Astrala i innych, popularnych postaci. 

W rzeczywistości ma mnóstwo figurek, w tym miękkich zabawek i kostiumów, że musi je przechowywać w magazynie!

Jednak 26-latek – który nawet nie urodził się w roku, w którym ukazał się pierwszy film Toy Story w 1995 roku – jest teraz skłonny sprzedać je wszystkie za prawie 159 tysięcy. Josh na tę kolekcję wydał prawie 80 tysięcy złotych!

Josh zaczął zbierać dane na wyprzedażach garażowych kilka lat temu.

Powiedział: „Mam własną markę odzieżową i chodziłem na wyprzedaże garażowe, szukając odzieży używanej. Na jednym ze straganów zobaczyłem zabawki Buzza Astrala i Chudego, więc zapytałem, ile kosztują. Mężczyzna powiedział mi, że 52 zł za Chudego i106 zł za Buzza. To na początku naprawdę mnie zszokowało, ponieważ myślałem, że to było drogie jak na wyprzedaż bagażnika samochodowego. Następnie wyjaśnił mi, że te zabawki były pierwszą edycją i pokazał mi symbol Thinkway, aby to udowodnić. Odtąd chciałem przyjrzeć się dalej i przeprowadzić własne badania, aby to wszystko zrozumieć”.

Po zbadaniu, jak znaleźć odpowiednie produkty, kolekcja Josha była w trakcie kompletowania.

Powiedział: „Przyzwyczajenie się do produktów zajęło mi około roku. Jednak z przodu znajdują się etykiety, które informują o ich sygnowanej kolekcji. Przyjrzałem się wielu asortymentom i stwierdziłem, że kolekcja sygnatur była najcenniejsza. Jest tak wiele różnych firm, które produkują zabawki, podobnie jak ubrania. Miałem na celu głównie klasyczne zabawki Thinkway i Mattel. Większość zabawek, które kupuję, została wyprodukowana w latach 1995–2014 – co ma związek z premierami filmowymi”.

Josh najczęściej korzysta z serwisu eBay, aby wyszukiwać i sprzedawać zabawki, a także popularny w dzisiejszych czasach – Facebook Marketplace.

Ulubionym przedmiotem Josha z całej kolekcji jest wyciskana zabawka Wheezy, która była miłością od pierwszego wejrzenia.

Jednak pomimo swojej pasji, 26-latek chciałby teraz sprzedać całą swoją kolekcję za prawie 159 tysięcy.

Stwierdził: „Naprawdę lubię kolekcjonować, ale czekanie na przedmioty miesiącami może być ciężką pracą, a niektóre mogą nigdy się nie pojawić. W idealnej wersji, chciałbym sprzedać zestaw za ok. 159 tysięcy w całości – ale jeśli nie, rozważę sprzedaż częściową, co może zająć do dwóch lat. Chciałem skupić się na nowych przedsięwzięciach i włożyć pracę w inne rzeczy – więc pomimo tego, że jest to smutne, myślę, że należy pozwolić im odejść do kogoś innego. Moi przyjaciele i rodzina uważają, że zwariowałem i nie mogą uwierzyć, ile pieniędzy wydałem na stworzenie tej kolekcji”.

Brak postów do wyświetlenia