Historyczny dzień polskiego snowboardu! Kwiatkowski mistrzem świata, a Król brązowa w MŚ w snowboardzie alpejskim

0
127

Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król zdobyli właśnie pierwsze w historii Polski medale mistrzostw świata w snowboardzie alpejskim! Oskar Kwiatkowski został mistrzem świata w slalomie gigancie równoległym, a Aleksandra Król zdobyła brąz!

Co za dzień dla polskiego snowboardu alpejskiego! 19 lutego 2023 na długo przejdzie do historii polskiego snowboardu alpejskiego. Aleksandra Król zdobyła brązowy medal MŚ w slalomie gigancie równoległym. Kilka minut po niej mistrzem świata w tej samej konkurencji w wyścigu mężczyzn został Oskar Kwiatkowski. Brąz Aleksandry Król i złoto Oskara Kwiatkowskiego to pierwsze w historii naszego kraju medale MŚ w snowboardzie alpejskim.

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski startowali w tej samej konkurencji. Najpierw rozegrano wyścig kobiet. W finale kobiecego slalomu giganta równoległego Aleksandra Król wykorzystała błędy Lucii Dalmasso i z bezpieczną przewagą dotarła do mety na trzecim miejscu. Kilka minut później do rywalizacji w finale tej samej konkurencji u panów stanął Oskar Kwiatkowski. Snowboardzista oglądał finał Król, co z pewnością jeszcze go uskrzydliło. Polak toczył zaciętą walkę z Dario Caviezelem, w której co chwilę panowie się prześcigali i dojechali do mety niemalże w tym samym czasie. Ostatecznie jednak to Polak był szybszy o 0,26 s. i został mistrzem świata!

Medalowe wyścigi Kwiatkowskiego i Król możecie zobaczyć w filmiku poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=Cp0CAm19ra0

Brak postów do wyświetlenia