Hubert Hurkacz najlepszym tenisistą świata?! Liczby mówią same za siebie

0
92
Hubert Hurkacz (przegląd sportowy)

Hubert Hurkacz najlepszym tenisistą świata. Nie ma sobie równych w jednej statystyce. Jeden z polskich komentatorów zauważył, że w tych danych Hurkacz jest lepszy od wszystkich tenisistów świata.

W zeszłym tygodniu Hubert Hurkacz otarł się o zwycięstwo z liderem rankingu męskiego tenisa — Carlosem Alcarazem. Polak wygrał z Hiszpanem seta, ale ostatecznie poległ. Po meczu pochwały jego gry spływały z każdej strony. Jeden z polskich komentatorów zauważył, że w jednej statystyce Hurkacz jest lepszy od wszystkich tenisistów świata.

-Nie wycofuję się z tego, że Hubert nie będzie już dużo lepszym tenisistą. Ma 26 lat. Pewnych rzeczy w tym wieku nie da się wypracować. Nie możemy oczekiwać, że nagle dorówna poziomem Alcarazowi, który jest widocznie młodszy. Trzeba natomiast zauważyć, że Polacy mają najlepiej serwującego tenisistę na świecie. Liczby mówią same za siebie. 700 asów na tym etapie sezonu robi piorunujące wrażenie. W tym elemencie Hubert nie ma sobie równych. Mamy powód do dumy. Trzeba się cieszyć, że polski tenisista jest tak wysoko w rankingu.- zauważył Tomasz Wolfke w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

Na inną dobrą rzecz zwrócił uwagę Dawid Olejniczak. Poruszył kwestię, którą sami od kilku tygodni obserwujemy. Hurkacz ewidentnie ma zwyżkę formy i to już drugi pojedynek w tym roku z czołowym tenisistą, w którym Polak ociera się o sensacyjne zwycięstwo. To napa optymizmem i pozwala śmiało wierzyć, że Polak wkrótce odniesie wielki triumf nad legendami tenisa.

-Myślę, że zwycięstwo w tego typu spotkaniach, jak to z Alcarazem, czy Novakiem Djokoviciem jest kwestią czasu. Trudno przegrywać zawsze pojedynki, które są tak zacięte- stwierdził Olejniczak.

CZYTAJ:Nie tylko Świątek. Djokovic śpi w namiocie bez tlenu, Murray mierzy pomiary, a Nadal… Oto treningi najlepszych tenisistów

CZYTAJ:Wrocławska willa słynnego Maxa Berga na sprzedaż za 14 milionów! Zobaczcie jak wygląda w środku

Brak postów do wyświetlenia