Ikea prezentuje „ciasne, niebezpieczne i paskudne” pokoje, aby podkreślić, z jakimi warunkami życia borykają się bezdomni

Date:

Klienci Ikea w Wielkiej Brytanii mogą zauważyć, że ostatnich tygodniach wystawy w ich lokalnych sklepach wyglądają nieco inaczej niż zwykle.

Wszystko to z bardzo ważnego powodu, dotykającego sporą część społeczeństwa. Współpraca Shelter i Ikea pragnie zwrócić uwagę na warunku osób umieszczonych w tymczasowych mieszkaniach.

„Prawdziwe zestawy pokojowe”, które zostały wystawione w sklepach Ikea w Birmingham, Warrington, Bristolu i Hammersmith, opowiadają historie czterech osób w Wielkiej Brytanii, które znalazły się w tymczasowym mieszkaniu, gdyż zostały dotknięte kryzysem bezdomności.

Jedną z takich osób jest wykwalifikowana pielęgniarka i nauczycielka, która po pandemii straciła pracę i dom. Po ucieczce z domu, gdzie Kate i jej córka doświadczały przemocy domowej, umieszczono je w brudnej posiadłości bez kuchni.

Inna kobieta, Channah, pojawia się w Real Life Roomset Warringtona. Matka trójki dzieci znalazła się w mieszkaniu pokrytym pleśnią po tym, jak prywatny właściciel doręczył jej bezpodstawne zawiadomienie o eksmisji.

W miejscu, w którym ją umieszczono było tak zimno, że zdrętwiały jej stopy, co wpłynęło nie tylko na jej zdrowie fizyczne, ale i psychiczne.

Sam, której pokój jest reprezentowany w sklepie Ikea Hammersmith, została dwukrotnie napadnięta w tymczasowym domu, w którym umieszczono ją i trójkę jej małych dzieci. Był on również pełen pleśni i pasożytów, a ona była zmuszona do spania w samochodzie przez kilka tygodni.

Shelter współpracujący z Ikea zwrócił uwagę, że każdy zestaw pokoi pokazuje „ciasne, niebezpieczne i obskurne przestrzenie, których coraz większa liczba osób doświadczających bezdomności jest zmuszona doświadczać, mieszkając w tymczasowych mieszkaniach”.

Organizacja charytatywna uważa, że ​​kryzys związany z kosztami utrzymania spowoduje wzrost bezdomności i wzywa rząd do budowy większej liczby mieszkań socjalnych o lepszej jakości.

Ponadto, szacuje się, że więcej osób straci swoje domy z powodu kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

Polly Neate, dyrektor naczelna Shelter, powiedziała: „Obrzydliwy hostel lub pensjonat nie jest domem, jednak taka jest rzeczywistość zbyt wielu rodzin, które utknęły w tymczasowym mieszkaniu. To właśnie dlatego współpracujemy z Ika, aby pokazać ponurą sytuację życiową, z jaką borykają się rodziny, które stają się bezdomne – od braku miejsca dla dzieci do odrabiania lekcji lub zabawy, przez konieczność dzielenia łóżek, po przeprowadzkę wiele kilometrów od szkoły”.

„Ponieważ czynsze są najwyższe w historii i nie widać końca kryzysu kosztów utrzymania, desperacko martwimy się, że w tym roku więcej osób stanie się bezdomnymi. „Rozwiązanie tego kryzysu jest proste i rzuca się w oczy rządowi: musimy zbudować nową generację mieszkań socjalnych dobrej jakości, na mieszkanie których ludzi będzie stać”.

Problem ten został nagłośniony w Wielkiej Brytanii, choć ten typ kampanii powinien zaistnieć również w Polsce, gdzie problem z wzrastającymi kosztami utrzymania i kryzys bezdomności, jest coraz powszechniejszy…

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Adidas łączy siły z muzłumańską grupą spacerowiczów

W tym tygodniu Adidas połączy siły z grupą pieszych...

T-Mobile kupi Mint Mobile Ryana Reynoldsa za 1,35 miliarda dolarów

Ryan Reynolds otrzyma niezłą wypłatę!T-Mobile ogłosiło w zeszłą środę,...

Paul Merson wyjaśnia, dlaczego powrót Gabriela Jesusa „spowoduje problemy” Arsenalu

Paul Merson twierdzi, że długo oczekiwany powrót Gabriela Jesusa...

Obraz Kandinsky’ego odzyskany przez spadkobierców ofiar Holokaustu ustanowił rekord aukcji

Obraz rosyjskiego modernisty Wassily'ego Kandinsky'ego, który kiedyś należał do...