Ile kosztuje najdroższa czekolada świata?

0
315
Czekoladowe pieniądze (szwajcarski skład czkolady)

Istniejące od wieków czekoladki są jednym z najbardziej lubianych przez ludzi deserów. Tabliczką czekolady można wyrazić miłość do ukochanej osoby, przeprosić, czy po prostu zaspokoić swój własny głód słodyczy. To rodzi pytanie. Ile kosztuje najdroższa czekolada świata?

W 2019 roku za najdroższą czekoladę na świecie Księga rekordów Guinnessa uznała La Madeline au Truffe firmy Knipschildt Chocolatier. To czekoladowa trufla, która kosztuje 250 dolarów za sztukę! Dlaczego? Ponieważ w skorupce ciemnej czekolady zamknięta jest niezwykle rzadka francuska trufla Perigord. Jest jednak jeszcze jeden produkt, który, choć w wersji 50-gramowej kosztuje niecałe 40 dolarów, to za pełną 500-gramową tabliczkę przyjdzie nam zapłacić 685 dolarów. O jakiej czekoladzie mowa?

Mowa o czekoladzie Vintage 2014 marki To’ak Chocolate z Ekwadoru. To tabliczka ważąca niespełna 500 g wyceniona jest na 685 dolarów. Jerry Toth, były handlarz z Wall Street, który stał się pionierem czekolady, założył To’ak, polując na najlepsze ziarna kakaowca z ekwadorskich lasów deszczowych. Ich duma, Vintage 2014, dojrzewa w beczce po koniaku z francuskiego dębu, udowadniając, że wspaniała czekolada, podobnie jak dobre wino, staje się lepsza z wiekiem!

Jaka jest wasza ulubiona czekolada i il najwięcej bylibyście skłonni zapłacić za tabliczkę czekolady?

CZYTAJ: Światowy Dzień Czekolady. Skąd wzięła się czekolada?

CZYTAJ: Sensacja na Wimbledonie. Członkowie organizacji Just Stop Oil wdarli się na kort

Brak postów do wyświetlenia