Najsłynniejsze marki czekolady świata

0
420
Czekolada Hershey's (Blaber)

Dziś Światowy Dzień Czekolady. Z tej okazji przyjrzeliśmy się rynkowi czekolady. Oto najsłynniejsze marki czekolady świata.

Czekolada znana jest od czasów starożytnych. Odkryto ją około 4000 lat temu, kiedy ludność dzisiejszego Meksyku napotkała drzewo kakaowca. Wtedy też zaczęli eksperymentować z proszkiem kakao. Od tego czasu czekolada nieustannie rozkochuje w sobie nowych ludzi, a marki produkujące czekoladę ciężko już zliczyć. Oto najsłynniejsze marki czekolady świata.

Cadbury

Cadbury założono w 1824 roku w Wielkiej Brytanii przez Johna Cadbury’ego. Marka czekolady zaczęła importować czekoladki do Indii w 1948 roku, później została zarejestrowana w Indiach. Kolekcja Cadbury Dairy Milk ma największą rzeszę fanów w Indiach, a ta tabliczka czekolady jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, niezależnie od tego, czy jest to prezent urodzinowy, czy nagroda.

Hershey’s

Hershey’s to amerykańska marka czekolady, która została założona w 1894 roku przez Miltona Snavely’ego. Hershey’s, jest jednym z największych producentów czekolady na świecie. Pierwszy batonik Hershey został sprzedany w 1900 roku. Marka nawet dostarczała batony dla sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych podczas II wojny światowej.

Toblerone

Mówi się, że ponoć to Belgowie i Szwajcarzy robią najlepsze czekolady. Może to właśnie dlatego moje ulubione przysmaki pochodzą właśnie ze Szwajcari. Jednym z nich jest Toblerone. To szwajcarska czekolada, która ma swój początek w 1908 roku To wtedy została opracowana przez Theodora Toblera. Znana ze swojego unikalnego kształtu i opakowania, ta czekolada ma w środku miód i migdały oraz słodycz czekolady.

Guylian

Guylian chocolates to jedna z najbardziej znanych marek belgijskich czekoladek na świecie. Została założona przez Guya Fouberta w 1958 roku. Guylian jest najbardziej znana ze swoich czekoladek w kształcie muszli i jest sprzedawana w ponad 100 krajach na całym świecie.

Lindt and Sprüngli

Uznawana za lidera rynku w segmencie czekolad premium, firma Lindt and Sprüngli ma za sobą 175 lat istnienia. Jest uważana za jedną z najbardziej kultowych marek na rynku, oferującą szeroką gamę produktów w ponad 120 krajach na całym świecie. Powszechnie uważana za jedną z najbardziej pożądanych marek czekolady. Ich globalnym produktem kluczowym pozostaje Lindt.

Ghirardelli

Firma Ghirardelli została założona w 1852 roku. Ma tak ogromną linię różnych odmian czekolady i siedzibę w San Francisco i wszystkie wielkie outlety, że nazywana jest prawdziwą fabryką ze słynnej książki i popularnego filmu „Charlie i fabryka czekolady”. Najbardziej popularne są pojedyncze czekoladowe kwadraciki Ghirardelli, które występują w ponad 10 smakach.

Milka

Milka powstała w Szwajcarii w 1901 roku. Firma jest jedną z najpopularniejszych marek czekolady w Europie, a jej niemiecki producent z siedzibą w Lorrach produkuje blisko 140 000 ton czekolady rocznie. Oprócz czekoladek produkują również herbatniki i ciasteczka w czekoladzie, wszystkie równie pyszne jak ich czekoladki.

Ferrero Rocher

Uważana za najlepiej sprzedającą się czekoladę na świecie, Ferrero Rocher jest z pewnością najchętniej kupowaną czekoladą w okresie świątecznym. Orzechy laskowe zmieszane w cienkiej skorupce waflowej z mlecznej czekolady i posiekanych orzechów laskowych są tak pyszne, że trudno będzie ci zachować rozsądek.

Mars

Jednym z ich najpopularniejszych cukierków są M&M’sy, znane i kochane przez dzieci na całym świecie. Produkują jednak o wiele więcej produktów innych niż czekoladki, takich jak guma do żucia, cukierki i miętówki, żeby wymienić tylko kilka.

CZYTAJ: Światowy Dzień Czekolady. Skąd wzięła się czekolada?

CZYTAJ: Sensacja na Wimbledonie. Członkowie organizacji Just Stop Oil wdarli się na kort

Brak postów do wyświetlenia