Indiana Jones i Harrison Ford powracają! Nowa część sagi w kinach w czerwcu 2023

Date:

Indiana Jones to z pewnością jedna z najbardziej kultowych postaci w historii kina. Dzieła George’a Lucasa w reżyserii Stevena Spielberga stały się klasyką kina przygody. Teraz, pod kierownictwem Jamesa Mangolda, nadchodzi piąta część serii. Do sieci trafił już zwiastun filmu.

Jaki będzie nosić tytuł 5. część przygód Indiana Jones?

Nowy film z serii będzie nosić tytuł „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia”. Po raz pierwszy reżyserii filmu podjął się ktoś inny niż Steven Spielberg. Reżyserem 5. części serii jest James Mangold. Spielberg jest tym razem producentem, a za produkcję całości i dystrybucję odpowiada Lucasfilm Amblin Entertainment i Walt Disney Studios Motion Pictures.

O czym opowie nowa część przygód Indiana Jones?

W filmie ponownie wystąpi Harrison Ford jako żądny przygód archeolog Henry „Indiana” Jones Jr. W podróży będzie mu towarzyszyć nowa postać, jego córka chrzestna, Helena, którą zagra Phoebe Waller-Bridge. Akcja filmu rozpocznie się w 1969 roku. Tłem wydarzeń będzie wyścig kosmiczny, a głównym wrogiem kultowego archeologa będzie Voller, były nazista pracujący nad programem kosmicznym NASA. W rolę Voltera wcieli się Mads Mikkelsen.

Ostatecznie pożegnanie

„Indiana Jones i tarcza przeznaczenia” ma być finałową częścią serii, choć niektórzy spekulują, że pojawienie się postaci Heleny zwiastuje, że kolejne filmy będą i to ona zostanie ich główną bohaterką. „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia” na pewno będzie to pożegnanie Harisona Forda z postacią, a także pożegnanie z kompozytorem filmowym Johnem Williamsem, który odchodzi na emeryturę z tym filmem po napisaniu muzyki do poprzednich czterech.

Czekacie na nową część? Film wejdzie do kin 30 czerwca 2023 roku. Zobaczcie zwiastun poniżej!

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...