Indiana Jones i Harrison Ford powracają! Nowa część sagi w kinach w czerwcu 2023

0
98

Indiana Jones to z pewnością jedna z najbardziej kultowych postaci w historii kina. Dzieła George’a Lucasa w reżyserii Stevena Spielberga stały się klasyką kina przygody. Teraz, pod kierownictwem Jamesa Mangolda, nadchodzi piąta część serii. Do sieci trafił już zwiastun filmu.

Jaki będzie nosić tytuł 5. część przygód Indiana Jones?

Nowy film z serii będzie nosić tytuł „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia”. Po raz pierwszy reżyserii filmu podjął się ktoś inny niż Steven Spielberg. Reżyserem 5. części serii jest James Mangold. Spielberg jest tym razem producentem, a za produkcję całości i dystrybucję odpowiada Lucasfilm Amblin Entertainment i Walt Disney Studios Motion Pictures.

O czym opowie nowa część przygód Indiana Jones?

W filmie ponownie wystąpi Harrison Ford jako żądny przygód archeolog Henry „Indiana” Jones Jr. W podróży będzie mu towarzyszyć nowa postać, jego córka chrzestna, Helena, którą zagra Phoebe Waller-Bridge. Akcja filmu rozpocznie się w 1969 roku. Tłem wydarzeń będzie wyścig kosmiczny, a głównym wrogiem kultowego archeologa będzie Voller, były nazista pracujący nad programem kosmicznym NASA. W rolę Voltera wcieli się Mads Mikkelsen.

Ostatecznie pożegnanie

„Indiana Jones i tarcza przeznaczenia” ma być finałową częścią serii, choć niektórzy spekulują, że pojawienie się postaci Heleny zwiastuje, że kolejne filmy będą i to ona zostanie ich główną bohaterką. „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia” na pewno będzie to pożegnanie Harisona Forda z postacią, a także pożegnanie z kompozytorem filmowym Johnem Williamsem, który odchodzi na emeryturę z tym filmem po napisaniu muzyki do poprzednich czterech.

Czekacie na nową część? Film wejdzie do kin 30 czerwca 2023 roku. Zobaczcie zwiastun poniżej!

Brak postów do wyświetlenia