Najlepsze filmy o Świętym Mikołaju, które możecie obejrzeć w Mikołajki

0
553

W końcu jest 6 grudnia! Dziś odwiedza wszystkich Święty Mikołaj. Wielu na to spotkanie czekało z utęsknieniem cały rok. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów o Świętym Mikołaju, które z całą pewnością wprowadzą was w dobry i nieco świąteczny nastrój.

Święty Mikołaj to największa świąteczna ikona. Dobry duch, który pomaga uczynić każdy okres świąteczny magicznym. Z okazji Mikołajek i nadchodzących świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy listę magicznych filmów o Mikołaju, które celebrują najbardziej wzruszające historie o mężczyźnie z siwą brodą, ubranym w czerwony płaszcz. 

Kronika Świąteczna

„Kronika Świąteczna” to świąteczna propozycja od Netflix, która miała swoją premierę w 2018 roku. Historia opowiada o bracie i siostrze, którzy postanawiają spróbować udowodnić, że Święty Mikołaj istnieje naprawdę. Chowają się w jego saniach i powodują ich awarię. Muszą przez to pomóc Mikołajowi w dostarczaniu prezentów, inaczej świąteczny nastrój zgaśnie i spowoduje katastrofę, a świąt po prostu nie będzie. W rolę Mikołaja wciela się słynny Kurt Russell, a panią Mikołajową gra życiowa partnerka Russella, równie słynna, co on, Goldie Hawn. Film doczekał się nawet kontynuacji.

Cud na 34. ulicy

„Cud na 34. ulicy” jest tak pięknym filmem, że powstało już kilka jego remake’ów. Jednak to ta pierwsza część z 1947 roku dała nam najlepszego Świętego Mikołaja. Edmund Gwenn, wcielający się w Mikołaja, dostał nawet za tą rolę Oscara. Jest jedynym aktorem, który zdobył Oscara za rolę Świętego Mikołaja. To chyba wystarczająca rekomendacja. Film dostępny jest na YouTube i na Disney +.

Śnięty Mikołaj

„Śnięty Mikołaj” to trylogia przedstawiająca Scotta, w jego podróży do zostania Świętym Mikołajem. Scott dostaje tę pracę po tym, jak przypadkowo przestraszył na śmierć byłego Świętego Mikołaja, gdy ten stał na dachu. Scott jest zmuszony wziąć się za ratowanie świąt Bożego Narodzenia. Drugi film podąża za Scottem, który tropi idealną Panią Mikołajową, a w trzecim Scott musi zdecydować, czy bycie Świętym Mikołajem na całe życie jest naprawdę tym, czego pragnie. W swojej podróży jest idealnym przewodnikiem i ewoluuje od cynicznego do słodkiego, gdy kończy metamorfozę w najsłynniejszego mieszkańca Bieguna Północnego. Film warto obejrzeć, tym bardziej że Disney + zrobił kolejną część, do której zwiastun możecie zobaczyć TUTAJ. Tymczasem zabierzcie się za oglądanie pierwszej części „Śniętego Mikołaja”.

Ekspres polarny

Tom Hanks to jeden z moich ulubionych Mikołajów. Ekspres polarny to tradycyjny film bożonarodzeniowy z intrygującą historią, a Tom Hanks gra w nim siedem ról (wraz z pełnieniem funkcji producenta wykonawczego filmu). Historia opowiada o tajemniczym Ekspresie Polarnym, który zabiera pewnego chłopca i inne dzieci na Biegun Północny, aby mogły spotkać Świętego Mikołaja i zdobyć prezenty do otwarcia w Boże Narodzenie. Napotykają wiele komplikacji i dowiadują się o sobie nawzajem nowych rzeczy, zanim w końcu mogą usiąść Mikołajowi na kolanach, który jest ciepły i szczery.

Elf

Jeden z najbardziej niezwykłych filmów świątecznych. „Elf” to przezabawny i chwytający za serce film, który wprawi nawet najbardziej zagorzałego Scrooge’a w świąteczną atmosferę. Święty Mikołaj, grany przez Eda Asnera, wydaje się nieco zmęczony światem z powodu braku świątecznego ducha na całym świecie. Jednak jest nie mniej sympatyczny, a jego wysiłki, by uratować sezon u boku Elfa Buddy’ego, nigdy nie przestają oczarowywać widzów. No i oczywiście czapki z głów dla Willa Farrella za rolę elfa, a właściwie człowieka wychowanego przez elfy, którą zapamiętacie na zawsze. Jeśli nie widzieliście tego filmu, to może od niego zacznijcie ten mikołajkowy wieczór!

Brak postów do wyświetlenia