Jadą maluchami po milion złotych dla dzieci. Wystartowała niezwykła inicjatywa

0
135
Wielka Wyprawa Maluchów (polskie radio kierowców)

Wielka Wyprawa Maluchów to inicjatywa mająca na celu zwrócenie uwagi i zebranie miliona złotych na dzieci poszkodowane w wypadkach samochodowych. To właśnie dla nich przez najbliższe dni ponad setka maluchów przejdzie z Polski do Monte Carlo. Wśród nich rajdowcy Rafał Sonik i Kajetan Kajetanowicz.

Ponad 100 osób w ciągu ośmiu dni przejedzie fiatami 126p dystans 4 tysięcy kilometrów z Bielska-Białej do Monte Carlo. Wszystko po to, żeby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach i zebranie miliona złotych na dzieci, które padły ofiarami wypadków drogowych.

Pierwszy raz Wielką Wyprawę Maluchów zorganizowano w 2022 roku, chcąc uczcić 50. rocznice powstania malucha. Wtedy wyścig jechał do Turynu, miejsca, z którego wywodzi się maluch. Wyprawa okazała się tak dużym sukcesem i cieszyła się tak ogromnym zaangażowaniem, że postanowiono ją powtórzyć. W tym roku maluchy jadą po milion dla dzieci do Monte Carlo, a wśród uczestników są sławy polskiej motoryzacji Rafał Sonik (zdobywca dziewięciu Pucharów Świata i ich 14-krotny medalista oraz zwycięzca Rajdu Dakar) i Kajetan Kajetanowicz (wielokrotny rajdowy wicemistrz świata, trzykrotny mistrz Europy i czterokrotny mistrz Polski).

-Świat należy do odważnych, do tych którzy przełamują bariery, a jeśli robi się to w dobrym celu, to tylko wyobraźnia stanowi barierę. Ponieważ jedziemy do Monte Carlo, które kojarzy się z kasynami, będziemy zbierać milion złotych na pomoc dzieciom. Jedziemy do Monte Carlo po milion dla dzieci.- powiedział w rozmowie z TVN24 Rafał Sonik.

CZYTAJ: Trendy w bikini na lato 2023

CZYTAJ: NBA wydaje 1,8 miliarda w 11 kontraktach w cztery dni! Czterech graczy z rekordową sumą

Brak postów do wyświetlenia