Jak Christopher Nolan stworzył „Oppenheimera”? To jeden z kinowych hitów tego roku

0
153
Christopher Nolan, Cillian Murphy (Twitter)

Każdy nowy film Christophera Nolana to wielkie wydarzenie dla kina. Od „Mrocznego rycerza” po „Incepcję”, czy „Dunkierkę”, wszystkie filmy Nolana przyciągnęły miliony widzów na całym świecie. Nie inaczej jest z „Oppenheimerem”, który jeszcze przed premierą (21 lipca) został okrzyknięty hiem. Jak Nolan stworzył ten film? Oto jego zasady tworzenia.

W niedawnym wywiadzie dla Hollywood Reporter Christopher Nolan zdradził, jak wygląda jego proces twórczy i czego nie można mieć na jego planie filmowym.

Okazuje się, że choć nie ma nic przeciwko technologii, Nolan nie toleruje smartfonów w swojej pracy. Dla reżysera niewiele jest rzeczy bardziej rozpraszających podczas procesu pisania scenariusza niż smartfony. Zdradził, że gdy rozpisuje sceny filmowe lub kręci film, w ogóle nie używa telefonu.

Jak Christopher Nolan stworzył „Oppenheimera”? Reżyser użył innej niż zwykle metody pisania scenariusza. Tym razem napisał wszystko w pierwszej osobie, chcąc, aby każdy przezywał film tak, jakby był Oppenheimerem lub był w jego głowie. Był to pierwszy raz kiedy Nolan tak opracował scenariusz filmu. Być może to właśnie dzięki temu film ten jest tak dogłębnym portretem pewnej części Oppenheimera.

-Napisałem w pierwszej osobie, czego nigdy wcześniej nie robiłem” – dodał. „Nie wiem, czy ktokolwiek wcześniej to robił. Ale chodzi o to, że dzięki sekwencjom kolorów, które stanowią większość filmu, wszystko jest opowiedziane z punktu widzenia Oppenheimera – dosłownie patrzysz jego oczami. Chciałem naprawdę przejść przez tę historię z Oppenheimerem. Nie chciałem siedzieć przy nim i go osądzać. To wydawało się bezsensowne. To jest historia, którą przeżywasz z nim – nie oceniasz go. Stajesz z nim przed tymi nie do pogodzenia dylematami etycznymi.- przyznał Nolan.

Widzieliście już „Oppenheimera”?

CZYTAJ: Takiej sytuacji nie było od lat! Dziś premiera filmów, przez które oszalał świat

CZYTAJ: Pilne! UCI zakazuje transpłciowym kolarkom udziału w wyścigach kobiet

Brak postów do wyświetlenia