Jesteś we Wrocławiu? Zobacz największą w Europie wystawę budowli z klocków LEGO!

Date:

Klocki LEGO cieszą się niesłabnącą popularnością odkąd powstały. Do grona ich miłośników zalicza się Wrocław, gdzie można właśnie oglądać największą w Europie wystawę budowli z klocków LEGO. Ta wystawa to prawdziwa gratka dla małych i dużych. Co na niej zobaczycie?

Największa w Europie wystawa budowli z klocków LEGO przyjechała do Wrocławia. Na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych na zwiedzających czekają setki makiet i modeli, w tym eksponaty interaktywne.

Na wystawie można zobaczyć m.in. Wielki Mur Chiński, statek z Gwiezdnych Wojen, Krzywą Wieżę w Pizie, podobizny największych odkrywców i ich wynalazki, makietę z serialu „Dom z papieru”, popiersia słynnych przywódców starożytnych, makietę z bajki „Psi patrol”, czy najsłynniejsze postaci filmowe, a nawet i makietę skoczni narciarskiej z Oslo. Na odwiedzających czeka też strefa zabaw, gdzie znajdą mnóstwo inspiracji do tworzenia własnych LEGO budowli.

Wystawa jest otwarta dla zwiedzających do 24 września 2023 roku w godzinach 10-20. Ceny biletów zaczynają się od 29 zł, a kończą na 36 zł. Dzieci do 95 centymetrów wzrostu, dzieci niepełnoletnie z orzeczeniem o niepełnosprawności wraz z opiekunem prawnym oraz wychowankowie domów dziecka mogą wejść na wystawę bezpłatnie. Istnieje też możliwość zwiedzania wystawy grupą przedszkolną lub szkolną. Cena biletu wynosi wówczas 22 zł.

Wystawa znajduje się w Sky Tower. Więcej szczegółów na stronie wystawy TUTAJ.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...