Polska przegrała 2 mecz w grupie na MŚ w Piłce Ręcznej. Dziś spotkanie ostatniej szansy

0
89

Kto by się spodziewał takiego przebiegu wydarzeń? Polska musi właściwie wygrać teraz wszystkie mecze fazy grupowej, a już na pewno dzisiejsze starcie z Arabią Saudyjską, żeby mieć szanse na awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej. Start meczu o 20:30.

Wielkie były apetyty polskich kibiców przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej. W końcu na 16 poprzednich startów w mistrzostwach polscy szczypiorniści czterokrotnie stawali na podium turnieju. Kto by pomyślał, że w trwających właśnie mistrzostwach świata awans Polski do kolejnej fazy turnieju będzie zależeć od wyniku dzisiejszego meczu z Arabią Saudyjska.

Polska przegrała dwa z trzech spotkań pierwszej fazy MŚ w Piłce Ręcznej

Polska, która jest współorganizatorem tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej, w pierwszej fazie turnieju gra w grupie B z Francją, Słowenią i Arabią Saudyjską. Wiadomo było, że ciężko będzie pokonać Francuzów, choć prawie się udało. Polacy przegrali tylko dwoma punktami. Nikt chyba nie spodziewał się jednak przegranej ze Słoweńcami w tak złym stylu. Słowenia pokonała Polskę 32-23.

Teraz, żeby awansować do kolejnej fazy, Polacy muszą obowiązkowo wygrać ostatni mecz pierwszej fazy. Potem, ćwierćfinał wciąż teoretycznie jest możliwy, ale żeby mieć realne szanse Polacy powinni pokonać wszystkich do końca fazy grupowej.

Mecz ostatniej szansy z Arabią Saudyjską

Choć sytuacja polskich szczypiornistów na ten moment jest beznadziejna, ale mają okruchy szansy na awans do kolejnej fazy, muszą podnieść głowy i pokonać Arabię Saudyjską w ostatnim meczu tej części imprezy. Początek meczu Polska-Arabia Saudyjska dziś (16.01) o 20:30. Spotkanie można oglądać w Telewizji Polskiej.

Panowie, do boju! Trzymamy kciuki!

Brak postów do wyświetlenia