Jutro dowiemy się, czy prezydent Ukrainy dostanie Pokojową Nagrodę Nobla

0
66
Wołodymyr Zełenski (rp.pl)

6 października poznamy zwycięzcę Pokojowej Nagrody Nobla. Noblowskie typy bukmacherów wskazują, że wygra prezydent Ukrainy. Eksperci nie dają mu jednak szans.

Noblowski tydzień trwa w najlepsze. Poznaliśmy już zwycięzców czterech z sześciu kategorii. Znamy laureatów w dziedzinie fizjologii lub medycyny, fizyki, chemii i literatury. Czas na ogłoszenie werdyktu w sprawie Pokojowej Nagrody Nobla. Zgodnie z harmonogramem komitetu noblowskiego zwycięzcę w tej kategorii poznamy 6 października ok. 11:45 polskiego czasu. Czy będzie nim Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy?

Pokojowa Nagroda Nobla budzi w tym roku wyjątkowe zainteresowanie, ponieważ pojawiło się wiele głosów opowiadających się za wyróżnieniem tym zaszczytem prezydenta Ukrainy. Kraj ten od ponad roku jest w stanie wojny z Rosją, państwem, które napadło na Ukrainę na początku 2022 roku. Prezydent Zełenski nie wyjechał z kraju, a broni ojczyzny razem ze swoimi rodakami. Choć Zełenski wygrywa w noblowskich typach bukmacherów, to eksperci nie dają mu szans. Wskazują, że noblowskie typy bukmacherów nigdy się nie sprawdzają. Zwracają uwagę również na fakt, że Nobla nie przyznaje się przywódcy, który jest w stanie wojny, a temu, który ją zakończył.

Czy uważacie, że prezydent Ukrainy powinien otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla?

CZYTAJ: Kubeł zimnej wody w polskim meczu w turnieju WTA 1000 w Pekinie

CZYTAJ: Nagroda Nobla 2023. Poranny wyciek informacji okazał się prawdziwy. Oto trzech zwycięzców w dziedzinie chemii

Brak postów do wyświetlenia