Katalog muzyczny Michaela Jacksona bliski sprzedaży za rekordową kwotę

0
133

Sony prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży połowy katalogu muzycznego Michaela Jacksona. Sony i CBS od zawsze były jedynym właścicielami nagrań Króla Popu. Jeśli sprzedaż dojdzie do skutku byłaby najdroższą transakcją w historii sprzedaży katalogów muzycznych.

Michael Jackson zmarł w 2009 roku, ale jego nazwisko wciąż wzbudza ogromne emocje, a sam artysta pozostaje bardzo wpływowy. W 2022 roku magazyn Forbes umieścił Michaela Jacksona na szóstym miejscu na liście „Najwyżej opłacanych zmarłych gwiazd 2022 roku”. Nic więc dziwnego, że są chętni do uzyskania praw do jego dorobku muzycznego.

Według doniesień amerykańskich mediów, Sony prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży 50% katalogu muzycznego Michaela Jacksona. Umowa sprzedaży obejmowałaby prawa do publikacji, przychody z nagrań muzycznych, przedstawienie na Broadwayu „MJ: The Musical”, nadchodzącą biografię „Michael”, a także inne możliwe aktywa.

Transakcja została wyceniona na rekordowo wysoką sumę. Jest warta od 800 do 900 milionów dolarów i, jeśli zostanie sfinalizowana, byłaby największą i najdroższą transakcją w historii sprzedaży katalogów muzycznych.

Brak postów do wyświetlenia