Powstał film o Michaelu Jordanie i jego Air Jordan. W obsadzie same gwiazdy

0
85

W 1984 roku mistrzami NBA byli Celitcs i nikt jeszcze nie słyszał o Michaelu Jordanie. Wtedy też przeżywająca kryzys firma Nike postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i zainwestować w Jordana robiąc mu kolekcję butów Air Jordan. Część tej historii zostanie opowiedziana w nadchodzącym filmie „Air” w reżyserii Bena Afllecka.

„Air” to film w reżyserii Bena Aflecka, w którym aktor gra również jedną z głównych ról u boku Matta Damona, Violi Davis i Jasona Batemana. To historia o początku współpracy Nike z Michaelem Jordanem i ich legendarnej dzisiaj wspólnej kolekcji butów Air Jordan.

Film skupia się głównie na wydarzeniach z 1984 roku, kiedy Michael Jordan miał dopiero zadebiutować w NBA i firma Nike postawiła wszystko na jedną kartę, podpisując z nim kontrakt na 2,5 miliona dolarów na 5 lat, choć nie rozegrał jeszcze ani jednego meczu. To było wielkie ryzyko, ale się opłaciło. Tylko w 2021 roku Jordan Brand wygenerował 4,7 miliarda dolarów przychodów, logo logo Air Jordan stało się kultowe, Nike zostało jedną z najpotężniejszych i najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie, a Jordan zdobył sześć mistrzostw NBA.

Część tej historii zostanie opowiedziana w nadchodzącym filmie „Air”. Ben Affleck będzie grać współzałożyciela Nike, Phila Knighta, a Matt Damon ówczesnego dyrektora Nike, Sonny’ego Vaccaro, któremu powierzono zadanie znalezienia sposobu na uratowanie raczkującej wówczas dywizji koszykówki firmy.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu:

Brak postów do wyświetlenia