Kevin Spacey uniewinniony! Aktor oczyszczony z wszelkich zarzutów przestępstw seksualnych

0
104
Kevin Spacey (ANDY RAIN /PAP/EPA)

Kevin Spacey dostał piękny prezent na urodziny. 26 lipca, w dniu swoich urodzin, aktor został oczyszczony ze stawianych mu zarzutów. Spacey był oskarżony o wykorzystywanie seksualne czterech mężczyzn.

Po półtora miesiąca procesu w Wielkiej Brytanii w sprawie oskarżeń o napaść na tle seksualnym ławnicy wybrali się na obrady nad werdyktem, który miał zdecydować o losie Kevina Spacey. Aktor był oskarżony przez czterech mężczyzn o wykorzystywanie seksualne i groziła mu kara więzienia. 26 lipca zapadł wyrok w sprawie.

26 lipca 2023 roku, w dniu 64 urodzin Kevina Spacey, zapadł wyrok w jego sprawie. Aktor został oczyszczony z wszelkich stawianych mu zarzutów. Oskarżenia obejmowały trzy przypadki napaści na obyczajność, trzy przypadki napaści na tle seksualnym i jeden zarzut spowodowania penetracji seksualnej bez zgody osoby. Do incydentów miało dojść w latach 2001-2013. Spacey w styczniu tego roku oświadczył, że jest niewinny. Teraz jego stanowisko potwierdził sąd. Po usłyszeniu wyroku Spacey się rozpłakał. W londyńskim procesie Kevina Spaceya zeznawali m.in. Elton John i jego mąż David Furnish, którzy stanęli po stronie gwiazdora.

To nie pierwsze uniewinnienie Spacey od zarzutów przemocy seksualnej. W październiku 2022 roku został uznany za niewinnego w procesie dotyczącym oskarżenia o napaść seksualną na Anthony’ego Rappa w roku 1986, w czasie, gdy ten miał 14 lat. Kariera Spaceya załamała się w 2017 r., kiedy został po raz pierwszy oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym. Aktor został wycięty z filmu „Wszystkie pieniądze świata” Ridleya Scotta (jego rolę otrzymał Christopher Plummer), nie wystąpił też w ostatnim sezonie serialu „House of Cards”.

CZYTAJ: „Barbie” i „Oppenheimer” z historycznymi zarobkami w dniu światowej premiery

CZYTAJ: Finał Wimbledonu Alcaraz-Djokovic najchętniej oglądanym meczem od 2016 roku

Brak postów do wyświetlenia