Meta Verified. Nadszedł płatny Facebook i Instagram. O co chodzi?

0
145
Meta Verified (NY Post)

Na początku lipca ruszył płatny Facebook i Instagram. Usługa jest kosztowna, ponieważ miesięczna subskrypcja to wydatek odpowiednio 65 zł. Tłumaczymy kto i dlaczego od teraz musi płacić za posiadanie kont na Facebooku i Instagramie.

Facebook i Instagram poszli w ślady Twittera i wprowadzili miesięczną subskrypcję Meta Verified.

Meta, bo taka jest teraz oficjalna nazwa firmy Marka Zuckerberga zdecydowała, że dla osób, które chcą posiadać specjalny znacznik, informujący, iż ich profil jest zweryfikowany, a one same są tymi, za kogo się podają, korzystanie z Facebooka i Instagrama będzie płatne. Co więcej, kwota, jaką trzeba będzie zapłacić, może być sporym wydatkiem dla niektórych, ponieważ wynosi odpowiednio 65 i 80 zł.

Meta Verified nie jest na ten moment obowiązkową opcją dla wszystkich użytkowników, ale już wiadomo, że osoby prowadzące na tych platformach profile służbowe lub publiczne w większości decydują się na dodanie jej do swoich biogramów, aby wyglądać bardziej wiarygodnie dla obserwujących.

Jak to działa? Po uruchomieniu usługi Meta w ciągu maksymalnie dwóch dni sprawdzi autentyczność profilu (konieczne będzie wysłanie „screena” dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość). Za miesięczną opłatę użytkownik otrzyma nie tylko znacznik Meta Verified, ale także szerszą paletę tzw. reakcji w Reels i Stories (poza tradycyjnym „lubię to”), czy dodatkową ochronę konta i zapewnienie większego zasięgu postów.

CZYTAJ: „Barbie” i „Oppenheimer” z historycznymi zarobkami w dniu światowej premiery

CZYTAJ: Finał Wimbledonu Alcaraz-Djokovic najchętniej oglądanym meczem od 2016 roku

Brak postów do wyświetlenia