Koniec sprawy wokalisty Rammstein. Wiemy jaką decyzję podjęła prokuratura

0
82
Till Lindemann, wokalista Rammstein (polsat news)

W maju tego roku świat obiegła informacja o oskarżeniach, jakie wysnuła fanka zespołu Rammsteina przeciwko jego frontmanowi. Kobieta oznajmiła, że Till Lindemann odurzył ją narkotykami i chciał wykorzystać seksualnie. W czerwcu prokuratura niemiecka wszczęła śledztwo w tej sprawie. Dziś poznaliśmy decyzję. Czy wokalista Rammstein usłyszał zarzuty?

W świetle oskarżeń liderowi Rammstein groziło postawienie kilku zarzutów i kara pozbawienia wolności. Wokalista miał być osądzony za przestępstwa na tle seksualnym i naruszenia ustawy o środkach odurzających. Śledztwo w sprawie prowadziła niemiecka prokuratura, która po zakończeniu sprawy miała postawić Tillowi Lindemannowi odpowiednie zarzuty lub umorzyć sprawę, uzasadniając oddalenie. Dziś poznaliśmy decyzję.

Prokuratura postanowiła umorzyć sprawę i oddalić wszelkie stawiane Tillowi Lindemmanowi zarzuty. We wtorek berlińska prokuratura poinformowała, że nie ma wystarczających dowodów na to, by oskarżyć Lindemanna o dopuszczenie się czynności seksualnych z kobietami wbrew ich woli. Nie ma również dowodów na zarzuty dotyczące podawania kobietom narkotyków lub środków psychoaktywnych oraz wykorzystywanie braku równowagi sił w stosunku do nieletnich partnerów seksualnych. Prokuratura poinformowała również, że rzekomo poszkodowane osoby nigdy nie skontaktowały się żadnymi organami ścigania i nie były skore do współpracy – kontaktowały się wyłącznie z mediami. Co więcej, śledczy informują, że zeznania świadka, youtuberki Kyli Shyx, również nie były wystarczające.

-Kobieta nie wyrażała się zbyt jasno w trakcie przesłuchań, nie była w stanie opisać własnych doświadczeń związanych ze zdarzeniami o charakterze karnym – wyjaśniła prokuratura.

Till Lindeman zostaje oczyszczony z wszelkich zarzutów i pozostaje wolnym człowiekiem z prawem do wykonywania dalej sowjego zawodu.

CZYTAJ: Pomimo 2-letniej przerwy Simone Biles wygrywa historyczny tytuł!

CZYTAJ: Brytyjczycy wybrali najlepszy film z serii o Jamesie Bondzie

Brak postów do wyświetlenia