Król Karol III pozywa Twittera za niepłacenie czynszu za siedzibę w Londynie

0
101

BBC donosi, że The Crown Estate, która zarządza majątkiem króla Karola III, pozywa Twittera, należącą do Elona Muska, w związku z rzekomym niepłaceniem czynszu za swoją londyńską siedzibę.

The Crown Estate, brytyjska korporacja zarządzająca posiadłościami króla, pozwała w sprawie rzekomego niepłacenia czynszu za siedzibę Twittera w Londynie. Według BBC domniemany dług dotyczy biura na Air Street w Londynie, w pobliżu centralnego Piccadilly Circus.

The Crown Estate miała kontaktować się kilkukrotnie z Twitterem w sprawie roszczenia bez skutku, dlatego wniosła teraz sprawę do sądu w Londynie.

Rodzina królewska ma w Wielkiej Brytanii grunty i nieruchomości o wartości około 15,6 miliarda funtów, z których zyski są zarządzane przez brytyjskie Ministerstwo Skarbu. Król Karol III, który jest właścicielem aktywów, otrzymuje rocznie 25 procent zysków na pokrycie swoich oficjalnych wydatków, co w 2022 roku wynosiło 86,3 mln funtów. Król Karol III kontroluje również biura i budynki handlowe w Londynie.

Brak postów do wyświetlenia