Król Karol III pozywa Twittera za niepłacenie czynszu za siedzibę w Londynie

Date:

BBC donosi, że The Crown Estate, która zarządza majątkiem króla Karola III, pozywa Twittera, należącą do Elona Muska, w związku z rzekomym niepłaceniem czynszu za swoją londyńską siedzibę.

The Crown Estate, brytyjska korporacja zarządzająca posiadłościami króla, pozwała w sprawie rzekomego niepłacenia czynszu za siedzibę Twittera w Londynie. Według BBC domniemany dług dotyczy biura na Air Street w Londynie, w pobliżu centralnego Piccadilly Circus.

The Crown Estate miała kontaktować się kilkukrotnie z Twitterem w sprawie roszczenia bez skutku, dlatego wniosła teraz sprawę do sądu w Londynie.

Rodzina królewska ma w Wielkiej Brytanii grunty i nieruchomości o wartości około 15,6 miliarda funtów, z których zyski są zarządzane przez brytyjskie Ministerstwo Skarbu. Król Karol III, który jest właścicielem aktywów, otrzymuje rocznie 25 procent zysków na pokrycie swoich oficjalnych wydatków, co w 2022 roku wynosiło 86,3 mln funtów. Król Karol III kontroluje również biura i budynki handlowe w Londynie.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...