Legenda Bollywood kręci film we Wrocławiu!

0
103

Amitabh Bachchan może być znany polskiej widowni z hitu „Czasem słońcem, czasem deszcz”. Amitabh Bachchan to jeden z najznakomitszych aktorów Bollywood, największego przemysłu filmowego na świecie, który występuje w filmach nieprzerwanie od 40 lat. Teraz zagra w produkcji kręconej we Wrocławiu!

Wrocław jest bliski sercu Amitabha Bachchana. To tutaj podczas wizyty aktora w mieście w 2019 roku odkryto krasnala z podobizną jego ojca — słynnego poety dr Harivansha Rai Bachchana. Aktor spotkał się też wtedy z Olgą Tokarczuk i otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz medal 300-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego.

To też właśnie podczas wizyty we Wrocławiu w 2019 roku Amitabh Bachchan zainicjował produkcję pierwszego indyjskiego hitu w Polsce. Zdjęcia do filmu „Section 84” rozpoczną się już w następnym miesiącu (marzec), a Amitabh Bachchan zagra rolę naukowca oskarżonego o zabójstwo. Wrocław ma swój wkład w „Section 84”, bo jest realizowany we współpracy z Fundacją Przyjaciół Indii przy Konsulacie Honorowym Republiki Indii we Wrocławiu. To okazja do promocji Polski i polskiej kultury wśród ponad miliarda widzów w Indiach i Azji Południowej. Hindusi lubią bowiem odwiedzać miejsca, w których kręcone są oglądane przez nich film.

Amitabh Bachchan może być znany polskiej widowni z hitu „Czasem słońcem, czasem deszcz”. Amitabh Bachchan to jeden z najznakomitszych aktorów Bollywood, największego przemysłu filmowego na świecie, który występuje w filmach nieprzerwanie od 40 lat. Na swoim koncie mam już 180 filmów!

Brak postów do wyświetlenia