Leonardo DiCaprio odrzucił rolę w jednym z najbardziej kultowych filmów współczesnego kina

0
189

Leonardo DiCaprio odrzucił rolę w jednym z najbardziej kultowych filmów współczesnego kina, aby zagrać w jednym ze swoich najsłabszych projektów. Aktor miał odmówić udziału w „American Psycho” i to dlatego w filmie ostatecznie wystąpił Christian Bale.

Od lat krąży po Hollywood plotka, że jeśli dostępna jest jakaś główna rola męska w filmie, to dlatego, że odrzucił ją wcześniej DiCaprio. Pogłoskę w przeszłości potwierdzali znani aktorzy. Wielokrotnie powtarzał to Christian Bale. Z kolei Joaquin Phoenix, odbierając statuetkę SAG Awards za rolę w filmie „Joker” powiedział, że kiedy zaczął na nowo grać, to wszyscy przegrywali kastingi z takim jednym dzieciakiem, Leonardo DiCaprio.

Krążąca po Hollywood plotka może być prawdziwa, bo wyszła na światło dzienne kolejna tego typu historia.

Bezkonkurencyjny DiCaprio

Christian Bale wielokrotnie powtarzał, że jeśli ktokolwiek z Hollywood dostaje jakąś rolę, to tylko dlatego, że Dicaprio ją wcześniej odrzucił. Swoje słowa powtórzył w niedawnym wywiadzie dla magazynu „GQ”. Aktor podkreślił, że nie ma znaczenia, czy kumplujesz się z producentami, i że nawet jeden z reżyserów, z którym współpracował, potwierdził, że większość ról trafia najpierw do DiCaprio. Aktor zaznaczył, że nie mówi tego z przekąsem, a z pełnym podziwem dla umiejętności DiCaprio.

DiCaprio kontra Bale

Znalazła się kolejna historia, która potwierdza prawdziwość przekonania Bale’a. Chodzi o kultowy film z Christianem Bale’em w roli głównej, „American Psycho”.

Film powstał na podstawie książki Breta Eastona Ellisa i opowiada o Patricku Batemanie, który został opisany jako osoba z Wall Street, która w wolnym czasie mordowała ludzi. Film był dziełem niszowym z małym budżetem i otrzymał mieszane recenzje. Nie przychylna prasa nie przeszkodziła jednak filmowi w zdobywaniu sławy. Na przestrzeni lat film zyskał miano kultowego i uczynił z Bale’a prawdziwą gwiazdę. O mały włos byłoby jednak inaczej.

Producenci z Lions Gate chcieli, żeby to DiCaprio zagrał główną rolę w „American Psycho”. Natomiast pierwotna reżyserka widziała Christiana Balea, jako Batemana, co doprowadziło do sporów z Lions Gate. Wytwórnia postawiła jednak na swoim i podpisała kontrakt z DiCaprio za plecami reżyserki. To z kolei sprawiło, że reżyserka odeszła.

DiCaprio wybiera gorszy projekt

Choć DiCaprio początkowo był zainteresowany rolą w „American Psycho”, to zrezygnował z niej po tym, jak reżyserią filmu zajął się Oliver Stone, ponieważ nowy scenariusz nie przykuł uwagi aktora. DiCaprio ostatecznie zdecydował się zagrać w filmie „Plaża”.

Główną rolę w „American Psycho” przydzielono więc Bale’owi. Film był sukcesem, a Bale stał się mega gwiazdą. Patrząc na to, jak kultowym filmem stał się „American Psycho” trudno wyobrazić sobie taki film z innym aktorem niż Bale.

DiCaprio nie miał tyle szczęścia co Bale, ponieważ zrezygnował z „American Psycho” na „Plaży”, filmie, który uważany jest za jeden z najgorszych filmów z udziałem DiCaprio.

Brak postów do wyświetlenia