Ludzie zaopatrują się w koce i frytkownice w ramach przygotowań do ciężkiej zimy

Date:

Brytyjczycy, podejmując desperacką próbę walki z obniżeniem rachunków za energię nadchodzącej zimy, masowo zaopatrują się w koce i frytkownice.

Gwałtownie rosnące ceny gazu i energii elektrycznej, dotyczą każdego z nas – nie tylko w Polsce, ale praktycznie w większości krajów na ziemi, ludzkość dotknął globalny kryzys. Inflacja stale rośnie, dlatego ludzie poszukują tańszych alternatyw, aby w jakikolwiek sposób poradzić sobie z tym, co czeka nas wszystkich już za kilka tygodni.

https://www.freepik.com/premium-photo/sick-young-woman-sits-with-cup-tea-wrapped-blanket_21289770.htm

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez British Retail Consortium (BRC), urządzenia takie jak frytkownice i suszarki, sprzedawały się ponadprzeciętnie.

Jednak „ucierpiał” na tym sektor urządzeń elektronicznych takich jak komputery czy telewizory, ponieważ pogarsza się sytuacja życiowa ludzi na całym świecie związana ze stale rosnącymi kosztami związanymi z (podstawami) funkcjonowania.

Raport wykazał, że wartość sprzedaży detalicznej wzrosła we wrześniu o 2,2%, z 0,6% w tym samym okresie w ubiegłym roku.

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/frytownice/frytkownica-philips-hd9252-90-ovi-mini-digital-air-fryer

Helen Dickinson OBE, dyrektor generalna BRC, powiedziała: „Podczas gdy sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii wzrosła we wrześniu, oznaczało to kolejny miesiąc spadku wielkości sprzedaży, biorąc pod uwagę wysoki poziom inflacji.

„Ponieważ zaufanie konsumentów nadal spadało, ludzie robili ostrożnie zakupy, unikając dużych kwot na paragonie, związanych z zakupem rzeczy takich jak nowe komputery, telewizory i meble.” – dodała.

„Wiele gospodarstw domowych przygotowuje się również na wyższe koszty energii tej zimy, dzięki kocom, ciepłej odzieży i energooszczędnym urządzeniom, takim jak suszarki i frytkownice, które dobrze się sprzedają.”

„Zbliża się trudna zima zarówno dla detalistów, jak i konsumentów. Koszty rosną w całym łańcuchu dostaw detalistów, funt pozostaje słaby, stopy procentowe rosną, a napięty rynek pracy podnosi koszty zatrudnienia.”

https://jiji.co.ke/nairobi-central/accessories/snuggle-blanket-with-sleeves-uXYYkbAWM5RKAbcGhLxs8mdE.html

„Wszystko to sprawia, że ​​detalistom trudniej jest obniżyć ceny i pomóc borykającym się z problemami gospodarstwom domowym”.

Pani Dickinson wezwała rząd do zapewnienia „jasności” w sprawie stawek biznesowych w przyszłym roku i wezwała do zamrożenia mnożnika.

Podkreśliła jednak, że ​​detaliści staną w obliczu podwyżki rachunków o 800 milionów funtów, co „nieuchronnie wywrze dodatkową presję na ceny”.

Paul Martin, szef sprzedaży detalicznej w KPMG, powiedział, że konsumenci koncentrują się na uzyskaniu „wartości za pieniądze” poprzez przejście na produkty marki własnej i przejście tam, gdzie są zniżki.

„Właściwe ustalanie cen i działań promocyjnych może być różnicą między udanymi lub ponurymi świętami dla sprzedawców detalicznych w tym roku” – dodał.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Najlepsze filmy o Świętym Mikołaju, które możecie obejrzeć w Mikołajki

Dziś odwiedza wszystkich Święty Mikołaj. Wielu na to spotkanie czekało z utęsknieniem cały rok. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów o Świętym Mikołaju

Rafael Nadal i Cristiano Ronaldo otwierają wspólnie restaurację

Restauracje legend sportu rozszerzą teraz swój zasięg na bliskowschodnie miasto Dubaj w 2023 roku we współpracy z Leisure Quest.

Święty Mikołaj za granicą. Tradycje zagraniczne z okazji Mikołajek

Sprawdziliśmy, jak obchodzone są Mikołajki za granicą.

Bajkowy ślub królowej Elżbiety i księcia Filipa od wewnątrz: od napięć wojennych, po 9-stopniowy tort!

Poznali się jako nastolatkowie i cieszyli się 73-letnim stażem...