Met Gala 2023. Oto motyw i organizatorzy „modowych Oscarów”. Jedno nazwisko może zdziwić

0
135

Met Gala to jedna największych imprez roku. Podczas gali zbierane są pieniądze na rzecz Instytutu Kostiumów należącego do Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Znamy motyw przewodni i organizatorów tegorocznej gali, nazywanej przez wielu „modowymi Oscarami”.

Co to jest Met Gala?

Met Gala to jedna z największych imprez fundraisingowych roku. Gala organizowana przez amerykańskie czasopismo Vouge odbywa się za zamkniętymi drzwiami i wejść na nią mogą tylko goście ze specjalnym zaproszeniem. W wydarzeniu biorą udział największe gwiazdy ze świata mody, filmu, telewizji, muzyki, teatru, sportu, biznesu, mediów i polityki. Podczas gali zbierane są wśród zaproszonych gości fundusze na rzecz wspomnianego instytutu.

Met Gala odbywa się co roku w pierwszy poniedziałek maja i otwiera coroczną wystawę mody Instytutu Kostiumów należącego do Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Każdego roku wydarzenie poświęcone jest konkretnemu tematowi wystawy Instytutu Kostiumów, który ma być również tematem przewodnim strojów wieczorowych, jakie gwiazdy zakładają na to wydarzenie. Zdjęcia z czerwonego dywanu gali biją co roku rekordy popularności.

Motyw przewodni Met Gala 2023

Met Gala 2023 będzie poświęcona legendarnemu projektantowi mody. Wydarzenie odda hołd twórczości Karla Lagerfelda, zmarłego projektanta, który był dyrektorem kreatywnym Chanel, Fendi i Chloe oraz tworzył autorską markę. Przedstawiciele Instytutu Kostiumów poświęcają mu też wystawę w Metropolitan Museum of Art. Całe wydarzenie przebiegnie pod nazwą „Karl Lagerfeld: A Line of Beauty”.

Organizatorzy Met Gala 2023. Jedno nazwisko może zdziwić

Organizatorami Met Gala 2023 są same znakomitości, choć jedno nazwisko może nieco zdziwić. Mowa o Rogerze Federerze. Na pierwszy rzut oka może on nie mieć nić do powiedzenia w świecie mody. Prawda jest taka, że Federer jest uznawany za ikonę stylu. Federer będzie współorganizować galę ze swoją wieloletnią przyjaciółką Anną Wintour, Duą Lipą, Penelope Cruz i Michaelą Coelą. Były tenisista podzielił się tą nowiną za pośrednictwem swojego Instagrama.

Brak postów do wyświetlenia