Na wrocławskim rynku wystawiono ciekawą wystawę filmową. Musicie ją zobaczyć!

Date:

„Plenery filmowe na Dolnym Śląsku” to 20 plansz z niesamowitymi kadrami z 16 kultowych filmów i seriali kręconych na Dolnym Śląsku. Ta wystawa to ciekawa podróż dla fanów kina i telewizji, którą można od 18 stycznia oglądać na rynku we Wrocławiu.

„Plenery filmowe na Dolnym Śląsku” to filmowa wystawa przygotowana przez studentów Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość”. Organizatorzy zebrali najciekawsze kadry z 16 kultowych filmów i seriali na 20 planszach.

Ekspozycja ma na celu pokazać niezwykłą tradycję filmową, jaka powstała przez lata na Dolnym Śląsku. Wystawa została zbudowana na podstawie narracji, która mieści się w haśle „między miastem a regionem”. Na 20 planszach zaprezentowano 16 filmów oraz seriali kręconych na Dolnym Śląsku: dziewięć we Wrocławiu, oraz siedem w pozostałych miejscowościach. Wśród wybranych produkcji znalazły się m.in. „Popiół i diament”, „Stawka większa niż życie”, „80 milionów”, „Most szpiegów”, „Sami swoi” czy „Wiedźmin”. Ekspozycja przedstawia wybrane, popularne plenery filmowe Wrocławia i m.in. Bolkowa, Kłodzka, Suchej (Zamek Czocha) czy Szklarskiej Poręby.

Wystawa będzie prezentowana w północnej pierzei wrocławskiego Rynku od 18 stycznia do 6 lutego 2023, później stanie na placu Centrum Historii Zajezdnia.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...