Na wrocławskim rynku wystawiono ciekawą wystawę filmową. Musicie ją zobaczyć!

0
101

„Plenery filmowe na Dolnym Śląsku” to 20 plansz z niesamowitymi kadrami z 16 kultowych filmów i seriali kręconych na Dolnym Śląsku. Ta wystawa to ciekawa podróż dla fanów kina i telewizji, którą można od 18 stycznia oglądać na rynku we Wrocławiu.

„Plenery filmowe na Dolnym Śląsku” to filmowa wystawa przygotowana przez studentów Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość”. Organizatorzy zebrali najciekawsze kadry z 16 kultowych filmów i seriali na 20 planszach.

Ekspozycja ma na celu pokazać niezwykłą tradycję filmową, jaka powstała przez lata na Dolnym Śląsku. Wystawa została zbudowana na podstawie narracji, która mieści się w haśle „między miastem a regionem”. Na 20 planszach zaprezentowano 16 filmów oraz seriali kręconych na Dolnym Śląsku: dziewięć we Wrocławiu, oraz siedem w pozostałych miejscowościach. Wśród wybranych produkcji znalazły się m.in. „Popiół i diament”, „Stawka większa niż życie”, „80 milionów”, „Most szpiegów”, „Sami swoi” czy „Wiedźmin”. Ekspozycja przedstawia wybrane, popularne plenery filmowe Wrocławia i m.in. Bolkowa, Kłodzka, Suchej (Zamek Czocha) czy Szklarskiej Poręby.

Wystawa będzie prezentowana w północnej pierzei wrocławskiego Rynku od 18 stycznia do 6 lutego 2023, później stanie na placu Centrum Historii Zajezdnia.

Brak postów do wyświetlenia