Koniec programu Clarksona? Amazon Prime zrywa kontrakt. Co tym razem nabroił Brytyjczyk?

0
117

Jeremy Clarkson zyskał globalną sławę dzięki kultowemu programowi motoryzacyjnemu „Top Gear” i swojemu niewyparzonemu języku. To drugie wplątało go właśnie w tarapaty. Amazon Prime zerwało kontrakt z Clarksonem, który kręcił wraz z kolegami z „Top Gear” prowadził dla platformy program „The Grand Tour”. Powodem ma być jego ostatni felieton o Meghan Markle.

Jeremy Clarkson i jego koledzy z „Top Gear”, Richard Hammond i James May, od 2016 roku prowadzili dla platformy Amazon Prime program motoryzacyjny „The Grand Tour”. Produkcja doczekała się 5 sezonów, a powstanie kolejnego stanęło właśnie pod znakiem zapytania. Wszystko przez felieton Clarksona o Meghan Markle, żonie księcia Harry’ego, który opublikował na łamach gazety The Sun.

Clarkson tłumaczy się z felietonu o Meghan Markle

Kontrowersyjne komentarze Clarksona pod adresem skłóconej z brytyjskimi mediami i rodziną królewską Meghan Markle, zostały opublikowane w grudniu. Wydźwięk wypowiedzi Brytyjczyka ocierał się o seksizm i próbę przemocowego załatwienia konfliktu pomiędzy Meghan Markle a rodziną królewską.

Teraz Clarkson przeprasza za publikację. W oświadczeniu opublikowanym na Instagramie tłumaczy, że zazwyczaj przed publikacją tekstu daje go do przeczytania osobie trzeciej, żeby go utemperować, ale tym razem był sam w domu i wysłał felieton bez sprawdzenia. Clarkson dodaje, że sam był w szoku wydźwiękiem swoich słów, gdy przeczytał tekst, po tym, gdy zaczęto o nim dyskutować na szeroką skalę, i zaznacza, że jego słowa nie miały mieć takiego wydźwięku. Chcąc dodać wiarygodności swoim słowom, Clarkson przypomina, że nigdy nie posunął się do seksistowskich komentarzy nawet w tak kontrowersyjnym programie, jakim był „Top Gear”. Clarkson zaznaczył również, że napisał bezpośrednio do Meghan Markle i księcia Harry’ego list z przeprosinami.

Amazon Prime zrywa kontrakt z Clarksonem. Czy to koniec „The Grand Tour”?

Zagraniczne media donoszą, że Amazon Prime zerwał kontrakt z Jeremym Clarksonem z powodu felietonu o Meghan Markle. Rzecznik prasowy Amazon Prime odmawia na ten moment komentarza w sprawie. Nie wiadomo więc jaki los czeka „The Grand Tour”. Zagraniczne media twierdzą, że program zostanie skasowany. Wcześniej zamówione odcinki zostaną nakręcone oraz wyemitowane i na tym program się zakończy. Jeśli informacje te się potwierdzą, to Clarkson nie pojawi się w żadnym nowym programie Prime Video po 2024 roku, a „The Grand Tour” zakończy się kilkoma odcinkami specjalnymi. Ostatni powinien się pojawić pod koniec 2024 roku.

Brak postów do wyświetlenia