Koniec programu Clarksona? Amazon Prime zrywa kontrakt. Co tym razem nabroił Brytyjczyk?

Date:

Jeremy Clarkson zyskał globalną sławę dzięki kultowemu programowi motoryzacyjnemu „Top Gear” i swojemu niewyparzonemu języku. To drugie wplątało go właśnie w tarapaty. Amazon Prime zerwało kontrakt z Clarksonem, który kręcił wraz z kolegami z „Top Gear” prowadził dla platformy program „The Grand Tour”. Powodem ma być jego ostatni felieton o Meghan Markle.

Jeremy Clarkson i jego koledzy z „Top Gear”, Richard Hammond i James May, od 2016 roku prowadzili dla platformy Amazon Prime program motoryzacyjny „The Grand Tour”. Produkcja doczekała się 5 sezonów, a powstanie kolejnego stanęło właśnie pod znakiem zapytania. Wszystko przez felieton Clarksona o Meghan Markle, żonie księcia Harry’ego, który opublikował na łamach gazety The Sun.

Clarkson tłumaczy się z felietonu o Meghan Markle

Kontrowersyjne komentarze Clarksona pod adresem skłóconej z brytyjskimi mediami i rodziną królewską Meghan Markle, zostały opublikowane w grudniu. Wydźwięk wypowiedzi Brytyjczyka ocierał się o seksizm i próbę przemocowego załatwienia konfliktu pomiędzy Meghan Markle a rodziną królewską.

Teraz Clarkson przeprasza za publikację. W oświadczeniu opublikowanym na Instagramie tłumaczy, że zazwyczaj przed publikacją tekstu daje go do przeczytania osobie trzeciej, żeby go utemperować, ale tym razem był sam w domu i wysłał felieton bez sprawdzenia. Clarkson dodaje, że sam był w szoku wydźwiękiem swoich słów, gdy przeczytał tekst, po tym, gdy zaczęto o nim dyskutować na szeroką skalę, i zaznacza, że jego słowa nie miały mieć takiego wydźwięku. Chcąc dodać wiarygodności swoim słowom, Clarkson przypomina, że nigdy nie posunął się do seksistowskich komentarzy nawet w tak kontrowersyjnym programie, jakim był „Top Gear”. Clarkson zaznaczył również, że napisał bezpośrednio do Meghan Markle i księcia Harry’ego list z przeprosinami.

Amazon Prime zrywa kontrakt z Clarksonem. Czy to koniec „The Grand Tour”?

Zagraniczne media donoszą, że Amazon Prime zerwał kontrakt z Jeremym Clarksonem z powodu felietonu o Meghan Markle. Rzecznik prasowy Amazon Prime odmawia na ten moment komentarza w sprawie. Nie wiadomo więc jaki los czeka „The Grand Tour”. Zagraniczne media twierdzą, że program zostanie skasowany. Wcześniej zamówione odcinki zostaną nakręcone oraz wyemitowane i na tym program się zakończy. Jeśli informacje te się potwierdzą, to Clarkson nie pojawi się w żadnym nowym programie Prime Video po 2024 roku, a „The Grand Tour” zakończy się kilkoma odcinkami specjalnymi. Ostatni powinien się pojawić pod koniec 2024 roku.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...