Miss USA R’Bonney Gabriel została Miss Universe

0
119

R’Bonney Gabriel ze Stanów Zjednoczonych w zeszłą sobotę została koronowana na 71. Miss Universe.

Gabriel, która w zeszłym roku została pierwszą filipińską Amerykanką, która zdobyła tytuł Miss USA, zdobyła koronę przed Amandą Dudamel z Wenezueli i Andreíną Martínez z Dominikany.

Ceremonia odbyła się w Nowym Orleanie w Luizjanie, a o koronę rywalizowały 84 kobiety z całego świata.

Podczas konkursu R’Bonney została zapytana, jaką zmianę chciałaby wprowadzić i dlaczego?

Gabriel odpowiedziała, że ma nadzieję, że organizatorzy konkursu podniosą granicę wieku kandydatów.

„Jeśli chodzi o mnie, chciałabym zobaczyć wzrost wieku, ponieważ mam 28 lat. I to jest najstarszy wiek, w którym można rywalizować. I myślę, że to piękna rzecz. Mój ulubiony cytat brzmi: „jeśli nie teraz, to kiedy?” Ponieważ jako kobieta uważam, że wiek nas nie definiuje. To nie jest jutro, to nie jest wczoraj – ale to jest teraz. Czas jest teraz „- powiedziała.

https://ic-cdn.flipboard.com/bfmtv.com/702d89eb83c8bd47b11f2e678ba070259edec95a/_large.webp

Pochodząca z Houston Gabriel jest modelką, projektantką mody i instruktorką szycia, dla której środowisko jest priorytetem w swojej pracy.

W ostatniej części konkursu z pytaniami i odpowiedziami 3 najlepszych pretendentów zostało zapytanych, w jaki sposób będą pracować, aby zademonstrować Miss Universe jako wzmacniającą i postępową organizację, gdyby zdobyły tytuł.

Gabriel powiedziała, że wykorzysta platformę, aby zostać „liderem transformacji” i podkreśliła swoją pasję jako siłę do czynienia dobra w branży modowej poprzez ograniczanie zanieczyszczeń i wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji ubrań.

„Prowadzę kursy szycia dla kobiet, które przeżyły handel ludźmi i przemoc domową. Mówię to, ponieważ tak ważne jest inwestowanie w innych, inwestowanie w naszą społeczność i wykorzystywanie swojego wyjątkowego talentu, aby coś zmienić” – powiedział Gabriel.

Brak postów do wyświetlenia