Na środku Morza Martwego rośnie „Drzewo Życia”

Date:

„Drzewo Życia” rośnie na Salt Island (wyspie) na środku Morza Martwego.

Drzewo, które wydaje się wyrastać z nieskazitelnie białej, słonej wyspy w sercu Morza Martwego, nie jest czymś, czego można się spodziewać podczas wizyty w najbardziej słonym akwenie na świecie, a jednak jest to dokładnie widok, który można zobaczyć w pobliżu plaży Ein Bokek.

Ze stężeniem soli ponad 10 razy wyższym niż w oceanie, Morze Martwe nie jest w stanie podtrzymać życia roślinnego ani zwierzęcego, więc dlaczego rośnie tam drzewo, na jednej z najbardziej słonych miejsc na świecie?

W niewielkiej odległości od plaży w Ein Bokek, izraelskim kurorcie niedaleko Arad, znajduje się kultowa wyspa Salt Island – surrealistyczna naturalna formacja wykonana z olśniewającej białej soli i otoczona turkusową wodą.

Piękna i wyjątkowa wyspa u wybrzeży Morza Martwego, utworzona z formacji solnych. Na wyspie tej znajduje się jedno drzewo.

Drzewo to jest tak niesamowitym widokiem, że dziwię się, że nie zyskało większej uwagi na Instagramie i innych portalach społecznościowych.

Widok żywej istoty, która przetrwała, a nawet dobrze się rozwijała, w środku zbiornika wodnego słynącego z niezdolności do podtrzymywania życia jest dość surrealistyczne, chociaż wszystko nie jest takie, jak się wydaje.

Facebook

Nawet jeśli dokładna inspekcja drzewa ujawni pąki na gałęziach i korzenie sięgające słonej skorupy wyspy, nie oznacza to, że drzewo tam wykiełkowało i rosło.

To lokalny artysta Amiram Dora przywiózł je w 2017 roku i „posadził” na solnej wyspie jako oryginalną instalację artystyczną. Najwyraźniej codziennie odwiedza drzewo, umieszczając błoto wokół jego podstawy, aby zapewnić mu wszystkie składniki odżywcze potrzebne do przetrwania w tym niezwykle trudnym środowisku.

Facebook

Samo Morze Martwe umiera, nieubłaganie wysycha i może metaforą jest tak zwane „Drzewo Życia”, a może metaforą jest to, że coś rośnie na środku Morza Martwego.

Nikt tak naprawdę nie wie na pewno, ale z drugiej strony nikogo to nie obchodzi. Drzewo istnieje i jest świetnym rekwizytem do zdjęć na Instagram.

Facebook

Jeśli więc kiedykolwiek odwiedzisz Morze Martwe i przejdziesz obok Ein Bokek, koniecznie sprawdź Drzewo Życia i piękną morską wyspę, na której „rośnie”.

Facebook
Facebook

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Ujawniono nową monetę króla Karola

Ujawniono zdjęcia pierwszych projektów monet z profilem króla Karola...

Laura Bączkiewicz reprezentantką Eurowizji Junior 2022!

Laura Bączkiewicz, 10-letnia koninianka, będzie reprezentowała nasz kraj w...

Kraków mocno stawia na poprawę jakości powietrza. Energia ze ścieków – czym jest ten pomysł?

Od dawna słyszymy opinie na temat złej jakości krakowskiego...

Idea Zero Waste. Zasady, które pomagają nam lepiej żyć.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jaki możemy mieć...