Najlepszy w historii: Messi czy Maradona?

0
93

Brak tytułu mistrza świata w dorobku Messiego od dawna był najmocniejszym argumentem w dyskusji, dlaczego to Maradona jest najlepszym piłkarzem. Dzięki zwycięstwu Argentyny na czele z Messim nad Francją, w niedzielnym finale pucharu świata w Katarze, odwieczna debata na temat prawa Messiego do miana najlepszego piłkarza w historii została oficjalnie zakończona.

Messi zdobył tytuł mistrza świata

W karierze obejmującej trzy dekady Messi zdobył 37 klubowych trofeów, siedem nagród Złotej Piłki i sześć Europejskich Złotych Butów. Zdobył też tytuł Copa America, złoty medal olimpijski i ustanowił rekordy statystyczne, które mogą nigdy nie zostać pobite. Do pełni szczęścia brakowało tylko jednego. Wygranej w mistrzostwach świata. Jedyna pozostała dziura w CV Messiego została zatkana w niedzielę wieczorem podczas niesamowitych 120 minut finału mundialu w Katarze na stadionie Lusail.

W niedzielnym finale mistrzostw świata Messi strzelił dwa gole, a Argentyna zremisowała z Francją 3:3, zanim wygrała po rzutach karnych. Nawet magiczny hat-trick Kyliana Mbappe dla Francji nie mógł zepsuć idealnej nocy Messiego.

Najlepszy w historii Maradona czy Messi?

Ci, którzy doświadczyli Maradony w 1986 roku, nadal będą mogli twierdzić, że Diego jest najlepszy. Częściowo się zgadzamy. Chociaż Messi był absolutnie genialny na tegorocznym mundialu, nie dorównuje Maradonie w 1986 roku. To był jeden człowiek przeciwko reszcie! Zdobywca Pucharu Świata z 2022 roku to genialny zespół prowadzony przez maestro Messiego.

Natomiast jeśli spojrzymy na kariery dwóch argentyńskich legend całościowo, to nie ma wątpliwości. Messi jest najlepszym piłkarzem na świecie każdego roku od prawie dwóch dekad!

Maradona rozegrał 491 meczów klubowych, strzelił 259 goli w swojej karierze i ma 34 gole w 91 meczach dla Argentyny. Messi deklasuje Maradonę pod tym względem. Messi zdobył łącznie 701 bramek w 853 meczach klubowych oraz 172 mecze i 98 bramek dla Argentyny i choć powiedział, że to jego ostatni mundial, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w rozrywkach klubowych, więc wspomniane liczny będą rosły.

Sprawa zamknięta. Messi jest najlepszym piłkarzem w historii.

Brak postów do wyświetlenia