Steven Spielberg żałuje zdziesiątkowania populacji rekinów przez film „Szczęki”

Date:

Spielbergowi udało się sprawić, że widzowie mieli koszmary o rekinach po premierze filmu „Szczęki” w 1975 roku. Ponad cztery dekady później amerykański filmowiec przyznał, że żałuje wpływu, jaki film wywarł, ponieważ spowodował gwałtowny spadek populacji rekinów bezpośrednio po premierze.

Steven Spielberg żałuje, że „Szczęki” wywarły wpływ na populację rekinów. Reżyser przyznał, że negatywne wyobrażenia ludzi na temat rekinów, jakie zbudował w ich świadomości film „Szczęki” spowodował gwałtowny spadek populacji rekinów. Reżyser wyznał, że problem dziesiątkowania rekinów cały czas go dręczy.

– Do dziś żałuję zdziesiątkowania populacji rekinów z powodu książki i filmu. Naprawdę, naprawdę tego żałuję. – powiedział Spielberg w rozmowie w BBC Radio 4.

Populacja rekinów zmalała aż o 71 procent w latach 70., a książka Petera Benchleya z 1974 r., na podstawie której powstał film Spielberga, odegrała w tym znaczną rolę.

– To jedna z rzeczy, których wciąż się boję – nie zostać zjedzonym przez rekina, ale rekiny są na mnie w jakiś sposób wściekłe za szaleństwo żywieniowe szalonego wędkarza sportowego, które miało miejsce po 1975 roku. – przyznał Spielberg.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...