Naukowcy odkryli prosty nawyk, który trwa 11 minut dziennie, a może zapobiec przedwczesnemu zgonowi!

0
212

Tak, to prawda – zaledwie 11 minut może uchronić nas przed przedwczesną śmiercią!

Okazuje się, że szybki spacer do sklepu i z powrotem może uratować nam życie! Nie bez powodu mówi się, że ruch to zdrowie – wystarczy, że się po prostu trochę poruszasz.

Nowe badania przeprowadzone przez Cambridge University wskazują, że krótki spacer może ustrzec przed przedwczesną śmiercią – w rzeczywistości, aż jeden na dziesięć przedwczesnych zgonów mógłby się nie wydarzyć, gdyby każdy był w stanie utrzymać umiarkowaną aktywność fizyczną.

Wcale nie trzeba biegać czy podnosić ciężarów, aby wspomóc swoje zdrowie (a przy tym i wygląd) – umiarkowana intensywność ćwiczeń jak np. w postaci 11-minutowego, szybkiego spaceru może wystarczyć, aby uchronić nas przed poważnymi komplikacjami zdrowotnymi.

https://health.clevelandclinic.org/how-often-you-should-work-out/

Ryzyko chorób, takich jak choroby serca, udary – które w 2019 roku były odpowiedzialne za 17,9 miliona zgonów rocznie – oraz wszelakie nowotwory, uległy zmniejszeniu właśnie dzięki temu krótkiemu spacerowi.

Najnowsze badania Cambridge wykazały, że zaledwie 75 minut ćwiczeń tygodniowo może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka o 7%!

To również wystarczyło, aby zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia…tym razem, aż o 17%!

W przypadku niektórych nowotworów zmniejszenie ryzyka było jeszcze większe. Raki głowy i szyi, białaczka szpikowa, szpiczak i wpust żołądka były o 14-26% niższe.

Ryzyko raka płuc, wątroby, endometrium, okrężnicy i piersi również było o 3-11% niższe.

Około jednemu na sześć wczesnych zgonów można zapobiec dzięki ponad dwugodzinnym ćwiczeniom, a także 11% przypadków chorób układu krążenia i 5% przypadków raka.

Nie ma na co czekać – ruszajmy się! Ruch – jak widać – to samo zdrowie (i życie)!

Brak postów do wyświetlenia