Nie wiesz, co to jest Totalna Biologia? Najwyższa pora się dowiedzieć!

0
240

Recall Healing, inaczej Totalna Biologia, to jedna z metod medycyny niekonwencjonalnej, która zakłada, że źródło choroby leży w psychice. Podstawy Totalnej Biologii oparte są na naukowych dowodach na związek ciała z psychiką. Oto jak działa Totalna Biologia.

Pozwól, że wytłumaczę Ci, jak działa Totalna Biologia na własnym przykładzie. Najpierw jednak wyjaśnię, czym w ogóle jest choroba według Totalnej Biologii.

Choroba w Totalnej Biologi

Totalna Biologia jest bezpośrednio związana z konfliktem emocjonalnym.

Konflikt emocjonalny to szok, zdarzenie, sytuacja lub doświadczenie, nagłe i nieoczekiwane lub długotrwałe, które jest dla nas nie do zaakceptowania i wywołuje silne emocje. Konflikt emocjonalny jest tym, co wywołuje choroby. Dzieje się tak wtedy, kiedy nie mogąc udźwignąć powstałego konfliktu, stres przez niego wywołany narasta i przenosi się z poziomu psychicznego na fizyczny, czyli biologiczny, co uruchamia procesy biologiczne wywołujące choroby.

Choroba daje fizyczne objawy, a skoro każdy narząd związany jest z określonymi doświadczeniami, to kierując się tym, w jaki sposób i jaki organ choruje, można dotrzeć do źródła choroby. Choroby same w sobie nie są problemem. Choroba jest komunikatem od naszego organizmu, że coś jest nie tak, że dzieje się coś, co nam nie służy. Miejsce i sposób występowania choroby wskazują z kolei, co dokładnie jest nie tak.

Jak działa Totalna Biologia?

Według Totalnej Biologii wyzdrowieć można wtedy, kiedy znajdzie się źródło choroby lub dolegliwości. Pierwszym krokiem do wyzdrowienia jest uświadomienie sobie źródła konfliktu. Następnie trzeba przepracować traumę/emocje/tematy związane z konfliktem. Potem następuje uzdrowienie.

Jeżeli w dzieciństwie dziecko nie otrzymało miłości od rodziców lub było bite, to sama świadomość, bez przepracowania tego doświadczenia, nie sprawi, że życie tej osoby zacznie się lepiej układać. Pozostawanie w roli ofiary będzie przyczyną zachowań i przekonań na swój temat, które stale będą powodowały pewne nieprzyjemne doświadczenia. Trzeba przepracować to, co się wydarzyło, żeby wyzdrowieć. Przepracowanie problemu jest antidotum na niego.

Innym przykładem jest alergia. Pojawia się w wyniku reakcji szokowej z udziałem alergenu. Przykładowo, jeśli ktoś umarłby przy tobie po zjedzeniu truskawki, to bardzo prawdopodobne, że od tego momentu truskawki będą cię uczulać, ponieważ będą przypominać tamto zdarzenie, a ciało będzie chronić się przed doświadczeniem tego na własnej skórze. Terapeuci Totalnej Biologii dysponują wieloma narzędziami i metodami, które są bardzo pomocne i skuteczne w przepracowywaniu zeszłych zdarzeń.

Totalna Biologia na moim przykładzie

W jednym z moich poprzednich związków nigdy nie mówiłam swojego zdania i całkowicie się podporządkowałam pod partnera. W ostatnich tygodniach owego związku dostałam egzemy. W tym samym czasie zakończyłam ten związek. Na następny dzień po rozstaniu moja egzema magicznie zniknęła. Okazało się, że według Totalnej Biologii, jedną z przyczyn egzemy jest rozłąka, rozstanie czy utracenie ja. Rozstanie z tamtym partnerem, z którym utraciłam więź, i przez którego utraciłam kontakt ze sobą, było powrotem do własnego ja, dlatego zniknęła mi natychmiast egzema.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o Totalnej Biologii, to zachęcam do przeczytania książki „Recall Healing. Totalna Biologia. Uzdrawianie przez świadomość. Biologiczne i emocjonalne znaczenie chorób i zachowań. Leksykon”

Brak postów do wyświetlenia