Nie żyje milioner, który zainspirował filmowy przebój „Nietykalni”

0
126
Nietykalni (plotek.pl)

Nie żyje Phillipe Pozzo di Borgo. Życie tego bogacza było inspiracją dla filmu „Nietykalni”, francuskiego hitu kinowego wszech czasów.

Phillipe Pozzo di Borgo to francuski milioner, którego życie zainspirowało fabułę filmu „Nietykalni”. Pozzo di Borgo był przedsiębiorcą i arystokratą korsykańskiego pochodzenia. Jego rodzicami byli książę Pozzo di Borgo oraz markiza de Vogu. W wieku 42 lat uległ poważnemu wypadkowi na paralotni, w wyniku którego doznał trwałego paraliżu całego ciała, a chwilę później popadł w depresję z powodu śmierci żony. Tym co zainspirowało francuskich filmowców do stworzenia filmu o Pozzo di Borgo była jego historia, która rozpoczęła się w 1994 roku.

W 1994 roku sparaliżowany od roku Pozzo di Borgo zatrudnił do pomocy byłego więźnia Abdela Yasmina Sellou, choć na rozmowę o pracę przyszło kilkadziesiąt wykwalifikowanych opiekunów medycznych. Sellou zgłosił się na spotkanie tylko dlatego, że szukał pracy, żeby móc zostać we Francji. Z czasem Sellou zaangażował się w swoją pracę, zaprzyjaźnił się z Pozzo di Borgo i pomógł mu odzyskać radość życia. Historia ich relacji służbowej, która szybko przerodziła się w przyjaźń, pokazano na ekranach wszystkich światowych kin w filmie „Nietykalni”. Obraz został jedną z najbardziej dochodowych produkcji wszech czasów we francuskim kinie.

Pod koniec życia Pozzo di Borgo mieszkał w Marakeszu. Wspierał inicjatywy na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ponownie się ożenił. Zmarł 1 czerwca 2023 roku w Marakeszu.

CZYTAJ: Netflix. Czerwcowe nowości godne uwagi

CZYTAJ: Ktoś pomylił Federera z Nadalem. Finał zdarzenia rozbawi cię do łez

Brak postów do wyświetlenia