Maestro na wyspie. Grecki serial, który podbił Netflix

0
179
Maestro na wyspie, Netflix (Netflix)

„Maestro na wyspie” to grecki serial niszowy, który zadebiutował na Netflixie pod koniec marca i niespodziewanie podbił serca widzów. Od tego czasu utrzymuje się w TOP 10 najpopularniejszych serii platformy. Czemu zawdzięcza swój globalny sukces? Oto o czym opowiada „Maestro na wyspie”.

„Maestro na wyspie” to grecki serial niszowy, który skusił światową publikę pięknymi krajobrazami i intrygującą historią miłosną z kryminalną zagadką w tle.

„Maestro na wyspie” to kameralna opowieść o muzyku i kompozytorze, który przybywa na małą malowniczą grecką wyspę Paxos, aby wskrzesić festiwal muzyczny po przerwie spowodowanej pandemią. Na miejscu Orestis poznaje piękną Klelię, która wydaje się inna niż wszyscy na wyspie. Wkrótce łączy ich uczucie, któremu nie mogą się oprzeć na przekór konwenansom. Niedługo później Orestis zostaje nie tylko skonfrontowany z problemami i tajemnicami lokalnej społeczności, ale uwikłany w tragedię. Na jaw wychodzą lęki i demony ludzi mieszkających na wyspie, okazuje się, że wszystkich coś łączy i wkrótce razem z Orestisem staną się współwinni zaistniałej tragedii. 

Autorem „Maestro na wyspie” jest Christopher Papakaliatis. Reżyser wciela się również w postać tytułowego maestro. Serial zadebiutował na Netflixie w drugiej połowie marca tego roku i szybko wskoczył do TOP 10 najpopularniejszych produkcji platformy. Co ciekawe, w większości krajów, w których dostępny jest Netflix, serial utrzymuje się w zestawieniu TOP 10 seriali do dzisiaj.

Co złożyło się na sukces serialu? Z pewnością piękne krajobrazy greckiej wysypy Paxos oraz intrygująca i nieoczywista historia miłosna głównych bohaterów. Seria przykuwa uwagę również swoją wielowątkowością. Widzowie muszą zrywać kolejne maski bohaterów i układać puzzle prowadzące do źródeł tragedii zaistniałej na wyspie z odcinka na odcinek. Dopiero w ostatnim odcinku dostają odpowiedzi na pytania narastające z każdą kolejną odsłoną serialu.

Jeśli jeszcze nie oglądaliście „Maestro na wyspie” to jest to idealna propozycja na trwający właśnie długi weekend. Tym bardziej, że trwają prace nad drugim sezon produkcji. Zobaczcie zwiastun TUTAJ!

CZYTAJ: Netflix. Czerwcowe nowości godne uwagi

CZYTAJ: Ktoś pomylił Federera z Nadalem. Finał zdarzenia rozbawi cię do łez

Brak postów do wyświetlenia