Nominowany do Oscara gwiazdor Hollywood nakręci film w Polsce!

0
208
Jesse Eisenberg (foto: Getty Images)

Jesse Eisenberg kręci film w Polsce. Dlaczego nominowany w 2010 roku do Oscara amerykański aktor wybrał nasz kraj? Poznaliśmy powód.

Jesse Eisenberg to amerykański aktor żydowskiego pochodzenia. Choć urodził się w Nowym Jorku, jego korzeni należy szukać w Polsce. Prababcia Eisenberga ze strony matki, Hyman „Herman” Mendelsohn, urodziła się w Krasnymstawie, polskim mieście w województwie lubelskim. Polakiem był również jeden z pradziadów Eisenberga, Sam Eisenberg, ze strony ojca. To właśnie ze względu na te powiązania z Polską, Eisenberg wybrał Polskę na miejsce akcji swojego najnowszego filmu.

Nadchodząca produkcja, w której Eisenberg wystąpi jednakowo w roli aktora i reżysera, będzie nosić tytuł „The Real Pain”. Komedia przemiesza się tu z dramatem i kinem drogi, a jeden z głównych tematów opowie o odkrywaniu swoich korzeni. W przypadku bohatera „The Real Pain” będzie chodzić o pochodzenie polskie. Historia rozegra się Nowym Jorku, Warszawie i Krasnymstawie. Bohaterowie zatrzymają się również w Lublinie, gdzie odwiedzają znaczące polskie obiekty kulturalne i historyczne.

Prace nad filmem rozpoczną się pod koniec maja i potrwają do końca czerwca. W rolach głównych wystąpi Jesse Eisenberg i Kieran Culkin, znany m.in. z serialu „Sukcesja”.

CZYTAJ: Trzy majowe propozycje Netflixa warte uwagi
CZYTAJ: Toni Nadal: Rafa Nadal NIE planuje kończyć kariery i będzie na Roland Garros!

Brak postów do wyświetlenia