Paryż czeka! Polskie siatkarki wywalczyły awans do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu!

0
65
Polskie siatkarki (fot: rmf24)

Wielki sukces Polek! Polskie siatkarki czwarty raz w historii pojadą na olimpiadę w Paryżu! W decydującym spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego w Łodzi Polki pokonały reprezentację Włoch i wywalczyły awans do przyszłorocznych igrzysk olimpijski.

Na tę wiadomość czekaliśmy 15 lat. Polskie siatkarki pierwszy raz od 2008 roku pojadą na igrzyska olimpijskie! Będzie to czwarty w historii występ polskich siatkarek na olimpiadzie. Debiutowały w 1964 roku w Tokio. Sięgnęły wtedy po brązowy medal. W 1968 roku pojechały do Meksyku i obroniły brąz. Ostatni raz były na olimpiadzie w Pekinie, w 2008 roku.

Polki wywalczyły olimpijski awans w turnieju kwalifikacyjnym w Łodzi, pokonując w decydującym spotkaniu Włoszki 3:1 (15:25, 26:24, 25:23, 25:21). Ta wiadomość to kolejny sukces żeńskiej kadry, która dwa miesiące temu sięgnęła po pierwszy w historii po medal Ligi Narodów, zdobywając brąz.

Teraz pozostało pytanie, czy do polskich siatkarek na przyszłorocznych igrzyskach w Paryżu dołączy też męska kadra polskiej siatkówki. Polacy już 27 września lecą do Chin na swój turniej kwalifikacyjny. Ze względu na ostatnie osiągnięcia, wygranie Ligi Narodów i Mistrzostwo Europy, Polacy będą faworytami w swojej grupie i jeśli wywalczą bilet do Paryża, będzie to pierwsza taka sytuacja od 2008 r., gdy w igrzyskach zobaczymy i męską i żeńską reprezentację.

CZYTAJ: Trwają w najlepsze zdjęcia do prequelu „Samych Swoich”. Wiemy, kto zagra Kargula i Pawlaka

CZYTAJ: „Beckham”. Film dokumentalny o wzlotach i upadkach Davida Beckhama już za chwilę na Netflix

Brak postów do wyświetlenia