Pies samotnie przeżył dwa tygodnie w walijskich górach

Date:

Rodzina jest wniebowzięta, ponieważ ich cudowny pies odnalazł się po dwóch tygodniach! Czworonóg błąkał się samotnie dwa tygodnie w walijskich górach po tym, jak zniknął na spacerze.

Patryk Tkaczyk był na wakacjach w Snowdonii wraz z mamą Natalią i tatą Robertem, kiedy ich ukochany pies, Płotka, uciekł.

Pracownica fabryki, Natalia, powiedziała, że nie może zrobić nic innego, jak tylko szlochać, jest „bezsilna i załamana”, bo wyobrażała sobie Płotkę samotną, zagubioną i przestraszoną.

25-letni Patrick i jego rodzice wynajęli domek w malowniczym parku narodowym w północnej Walii na trzy dni, zabierając ze sobą Płotkę, która rok wcześniej została adoptowana jako szczeniak.

Jednak ich rodzinna wycieczka z dala od ich domów w Sheffield i Durham zamieniła się w koszmar, gdy roczny bullmastiff zniknął na szczycie góry, w połowie rodzinnej wędrówki.

Szczeniaka nie widziano przez wyczerpujące 12 dni, podczas gdy jego rodzina i grupa lokalnych wolontariuszy-bohaterów – zorganizowana przez grupę zagubionych psów Drone SAR For Lost Dogs UK – przeczesywała doliny, kamieniołomy i urwiska, aby ją znaleźć.

Nadzieja została prawie całkowicie utracona, gdy ze strumienia wyciągnięto ciało psa, który był podobnej wielkości i koloru, co Płotka – na szczęście to nie była ona.

https://www.greatpetcare.com/dog-breeds/8-mountain-dog-breeds/

Doktorant Patrick wyjaśnił: „Tego dnia było naprawdę mgliście i deszczowo, szliśmy gęsiego po tym wzgórzu, a pies był przed nami. Mama zapytała mnie „czy widzisz psa, czy ona tam jest?” Odwróciłem się, żeby jej powiedzieć, że tak. Obejrzałem się, a jej już nie było. To były dosłownie trzy sekundy”.

Ponieważ teren góry składa się z pagórków, wzniesień i skał, Płotce łatwo było się za czymś ukryć.

Powiedział, że „pobudliwa i ciekawska” Płotka uwielbia podążać za innymi żywymi stworzeniami i je wąchać – rodzina myśli, że mogła zawędrować za owcą wędrującą po szczycie wzgórza i zgubić się.

Patrick poprosił o pomoc na Facebooku, a miłośnicy psów zgłosili się na ochotnika do poszukiwania Płotki, zarówno osobiście, jak i przy użyciu dronów.

W miarę upływu czasu, chociaż rodzina przedłużyła swój pobyt w okolicy, nie pozostało im nic innego, jak wrócić do domu, ponieważ Patrick musiał wrócić na studia na Uniwersytecie w Durham, a Natalia i Robert musieli wrócić do pracy.

Poszukiwaczka Nia poprosiła Natalię, aby wróciła do Snowdonii w styczniu i przyniosła niewyprane ubrania („im brudniejsze, tym lepsze”), a także ulubione jedzenie i zabawkę Płotki. Grupa zostawiła rzeczy w miejscu, w którym początkowo zaginął szczeniak, a następnie wszystko, co mogli zrobić, to czekać.

Niesamowicie, w poniedziałek 9 stycznia, spacerowicz odkrył Płotkę zdrową i żywą! Chociaż bardzo schudła, dla rodziny najważniejsze było, że się odnalazła cała i zdrowa.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...