Pilne! FEST Festival odwołany?!

0
91
FEST Festival (foto: fest festival)

4-dniowy FEST Festival miał ruszyć 9 sierpnia. Bilety kosztowały 1000 zł. Miały być polskie i światowe gwiazdy. Nie będzie nikogo. Fest Festwial zostanie odwołany.

Do odwoływania dużych festiwali dochodzi rzadko i z większą rezerwą czasową. Dawno nie było sytuacji, żeby zaledwie na kilka dni przed otwarciem festiwalowych bram organizatorzy odwoływali wydarzenie. Szczególnie tak dużego formatu jak FEST Festiwal i z tak wieloma znanymi gwiazdami. A jednak! FEST Festiwalu ma nie być!

Takie informacje spływają do mediów z każdej. Choć przedstawiciele FEST Festival proszą o sprawdzanie wyłącznie oficjalnych kanałów festiwalu i nie ogłosili jeszcze odwołania wydarzenia, to przystanek „Fest Festival” znika z rozpisek koncertowych każdej z gwiazd, które miały się na nim pojawić. Nie ma go już nawet na liście występów brytyjskiej legendy, zespołu Kasabian.

Skąd informacje o odwołaniu FEST Festival? Poinformowała o tym m.in. Gazeta Wyborcza.

„Organizatorzy FEST Festivalu poinformowali już Urząd Miasta w Chorzowie, że tegoroczna edycja nie odbędzie się” — podaje Gazeta Wyborcza. Marcin Szymanowski, Prezes Spółki FEST Festival udzielił Gazecie Wyborczej też takiej informacji: „Szukamy pieniędzy. Podwykonawcy pracują na pełnych przedpłatach, ale wpływy z przedsprzedaży biletów nie były wystarczające – mówi. Dodaje, że w tej chwili brakuje mu 5 mln zł, żeby opłacić podwykonawców. – Mamy problem z płynnością. Możliwe, że ktoś nas poratuje.”

Na 4-dniowym festiwalu miały gościć gwiazdy światowego formatu i najgorętsze polskie nazwiska oraz kapele. Mieli zagrać m.in. Kasabian, The Chemical Brothers, Kungs, M83, Malik Montana, Bryska, Rubens, czy Vito Bambino. Karnet na wydarzenie kosztował ponad 1000 zł. Czekamy na oficjalne wieści od FEST Festiwal.

CZYTAJ: Tomasz Kowalski odnaleziony i pochowany po 10 latach od historycznego wyczynu i tragicznej śmierci

CZYTAJ: Sierpniowe nowości Netflixa

Brak postów do wyświetlenia