Polak, Szymon Marciniak, poprowadzi finał MŚ w Katarze!

Date:

Będzie polski akcent w finale mistrzostw świata w Katarze. FIFA zdecydowała, że sędzią prowadzącym finałowy mecz mundialu w Katarze będzie polski arbiter, Szymon Marciniak. Polak był ponoć faworytem i miał tylko jednego rywala.

Polak sędzią finału mistrzostw świata w Katarze

O tym, że jest szansa na to, że polski sędzia, Szymon Marciniak, poprowadzi finałowe spotkanie mundialu w Katarze, mówił ostatnio dziennikarz Rodrigo Romano.

FIFA chciała przyznań prowadzenie finałowego meczu mistrzostw świata Szymonowi Marciniakowi lub Dannyemu Makkelie. FIFA miała być bardzo zadowolona z dotychczasowych występów Polaka. Z kolei były sędzia FIFA, Rafał Rostkowski, stwierdził nawet, że nikt nie wypadł na tym mundialu tak dobrze, jak Marciniak.

Kim jest Makkelie, z którym Marciniak wygrał walkę o prowadzenie finału?

Danny Makkelie to 39-letni Holender. Na trwającym mundialu prowadził spotkanie Polski z Argentyną i starcie Hiszpanii z Niemcami. Według ustaleń Rodrigo Romano Holender miał być jedynym realnym rywalem Polaka w walce o prowadzenie finału Argentyna-Francja.

Kiedy Marciniak poprowadzi finał?

Szymon Marciniak poprowadzi finał w asyście Pawła Sokolnickiego i Tomasza Listkiewicza. Szefem zespołu VAR będzie Tomasz Kwiatkowski. Finałowy mecz mundialu odbędzie się 18 grudnia o godzinie 16:00. O tytuł mistrza świata zagrają Argentyna z Francją.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...