Polak, Szymon Marciniak, poprowadzi finał MŚ w Katarze!

0
92

Będzie polski akcent w finale mistrzostw świata w Katarze. FIFA zdecydowała, że sędzią prowadzącym finałowy mecz mundialu w Katarze będzie polski arbiter, Szymon Marciniak. Polak był ponoć faworytem i miał tylko jednego rywala.

Polak sędzią finału mistrzostw świata w Katarze

O tym, że jest szansa na to, że polski sędzia, Szymon Marciniak, poprowadzi finałowe spotkanie mundialu w Katarze, mówił ostatnio dziennikarz Rodrigo Romano.

FIFA chciała przyznań prowadzenie finałowego meczu mistrzostw świata Szymonowi Marciniakowi lub Dannyemu Makkelie. FIFA miała być bardzo zadowolona z dotychczasowych występów Polaka. Z kolei były sędzia FIFA, Rafał Rostkowski, stwierdził nawet, że nikt nie wypadł na tym mundialu tak dobrze, jak Marciniak.

Kim jest Makkelie, z którym Marciniak wygrał walkę o prowadzenie finału?

Danny Makkelie to 39-letni Holender. Na trwającym mundialu prowadził spotkanie Polski z Argentyną i starcie Hiszpanii z Niemcami. Według ustaleń Rodrigo Romano Holender miał być jedynym realnym rywalem Polaka w walce o prowadzenie finału Argentyna-Francja.

Kiedy Marciniak poprowadzi finał?

Szymon Marciniak poprowadzi finał w asyście Pawła Sokolnickiego i Tomasza Listkiewicza. Szefem zespołu VAR będzie Tomasz Kwiatkowski. Finałowy mecz mundialu odbędzie się 18 grudnia o godzinie 16:00. O tytuł mistrza świata zagrają Argentyna z Francją.

Brak postów do wyświetlenia