Populacja świata przekroczyła 8 miliardów! W 2023 roku zmieni się lider najbardziej zaludnionych państw

Date:

Jest nas już ponad 8 miliardów! Taką informację podało ONZ. Organizacja jest również pewna, że już w przyszłym roku Chiny przestaną być najbardziej zaludnionych krajem na świecie. Kto prześcignie Chiny?

Ile dokładnie jest ludzi na świecie?

Liczba ludności na świecie przekroczyła 8 miliardów 15 listopada br. Z kolei dokładna liczba ludności na ziemi w momencie, w którym publikowany jest niniejszy tekst, czyli 17 listopada, godz. 20:44, ogół populacji wynosi 8.000.456.500. Nijak ma to się jednak to momentu, w którym Wy czytacie ten tekst, bo liczba ludzi na świecie rośnie z każdą sekundą. Faktem niezaprzeczalnym jest za to to, że jest nas już ponad 8 miliardów.

W których krajach jest najwięcej ludzi?

W ostatnich latach większość wzrostu ludności przypada głównie na azjatyckiej kraje o średnich dochodach. Według ONZ na przestrzeni ostatnich 11 lat państwa te powiększyły się o ok. 700 milionów osób. ONZ zaznacza jednak, że krajami, które odnotowują najwyższy poziom płodności, wciąż pozostają te, w których przypada najmniejszy dochód na mieszkańca. Wciąż więc największy wzrost ludności widoczny jest głównie w najbiedniejszych rejonach świata.

Krajem o największej populacji pozostają wciąż Chiny. ONZ przewiduje jednak, że zmieni się to w 2023 roku.

Kto wyprzedzi Chiny?

Ogromny wzrost ludności od lat jest widoczny nie tylko w Chinach. Równie szybkie tempo wzrostu ludności występuje w Indiach i to właśnie ten kraj ONZ wskazuje jako nowego lidera wśród najbardziej zaludnionych państw świata. ONZ prognozuje tak nie tylko dlatego, że w Indiach jest równie szybki wzrost ludności, ale również z powodu wyludniania się Chin i tendencji starzenia się społeczeństwa. Eksperci apelują jednak o ostrożność w interpretowaniu oficjalnych danych Chin o ludności

Według naukowców liczba ludności Chin ma spadać średnio o 1,1 proc. To by oznaczało, że do 2100 roków populacja Chin wyniesie zaledwie 587 milionów, czyli ponad dwa razy mniej niż teraz.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Najlepsze filmy o Świętym Mikołaju, które możecie obejrzeć w Mikołajki

Dziś odwiedza wszystkich Święty Mikołaj. Wielu na to spotkanie czekało z utęsknieniem cały rok. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów o Świętym Mikołaju

Rafael Nadal i Cristiano Ronaldo otwierają wspólnie restaurację

Restauracje legend sportu rozszerzą teraz swój zasięg na bliskowschodnie miasto Dubaj w 2023 roku we współpracy z Leisure Quest.

Święty Mikołaj za granicą. Tradycje zagraniczne z okazji Mikołajek

Sprawdziliśmy, jak obchodzone są Mikołajki za granicą.

Bajkowy ślub królowej Elżbiety i księcia Filipa od wewnątrz: od napięć wojennych, po 9-stopniowy tort!

Poznali się jako nastolatkowie i cieszyli się 73-letnim stażem...