Poznaliśmy nominacje do Grammy 2023. Beyonce najczęściej nominowaną artystką w historii

0
142

Opublikowano listę nominowanych do nagród Grammy 2023. Mnóstwo nominacji, bo aż 9, zdobyła Beyonce. Dzięki temu stała się najczęściej nominowaną artystką w historii i wyrównuje ogólny rekord należący do jej męża, Jay-Z, który był nominowany do nagród Grammy aż 88 razy.

Beyonce ma szanse ustanowić nowy rekord liczby wygranych Grammy

Jej album „Renaissance” jest nominowany m.in. do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Album Roku, Piosenka Roku i Płyta Roku. Spośród 28 nagród Grammy, które Beyoncé zdobyła w swojej karierze, nigdy nie zdobyła nagrody uważanej za najważniejszą, czyli statuetki Album Roku.

Jeśli „Renaissance” zdobędzie przynajmniej cztery z dziewięciu nagród Grammy, do których został nominowany, Beyonce ustanowi nowy rekord wszechczasów w liczbie największej liczby wygranych. Obecnie rekord ten należy do dyrygenta George’a Soltiego, który zdobył aż 31 statuetek Grammy. Beyoncé jest obecnie na drugim miejscu w zestawieniu największej ilości wygranych. Miejsce dzieli z Quincy Jonesem.

Z kim Beyonce powalczy o statuetkę Grammy w kategorii Album Roku?

W kategorii Album Roku rywalizują Abba, Brandi Carlile, Steve Lacy, Harry Styles, Lizzo, Doja Cat, Mary J Blige i Adele, która zdobyła siedem nominacji.

Adele wcześniej pokonała Beyoncé w walce o nagrodę Grammy w kategorii Album Roku w 2017 roku. Artystka złożyła jednak Beyonce hołd w swoim przemówieniu. – Nie mogę przyjąć tej nagrody i jestem bardzo zaszczycona i bardzo wdzięczna, ale moje życie to Beyoncé, a jej album, album „Lemonade”, Beyoncé, był tak monumentalny i tak dobrze przemyślany – powiedziała w emocjach ze sceny Adele. Beyonce ze wzruszeniem podziękowała z widowni Adele.

Kiedy odbędzie się gala rozdania nagród Grammy 2023?

Gala rozdania nagród Grammy odbędzie się 5 lutego 2023 roku w Crypto.com Arena w Los Angeles. Grammy 2023 obejmują nowe kategorie, takie jak Songwriter Roku, Najlepszy Występ Muzyki Alternatywnej i Najlepszy Występ Americana.

Brak postów do wyświetlenia