Potwierdzono, że ten grzyb z Puszczy Białowieskiej jest skuteczny w walce z rakiem

Date:

Lekarze i naukowcy nie ustają w poszukiwaniach skutecznych metod w walce z rakiem. Niedawno potwierdzili, że ekstrat z grzybów nadrzewnych z Puszczy Białowieskiej jest skuteczny w walce z nowotworem jelita grubego.

W Puszczy Białowieskiej znajduje się aż 4 tysiące gatunków grzybów. Nic więc dziwnego, że zjeżdżają się tam naukowcy z całego świata, by badać to iście grzybowe królestwo.

Ekstrat z grzyba nadrzewnego skuteczny w walce z rakiem

Podlascy naukowcy stworzyli bank ekstraktów z grzybów nadrzewnych, czyli hub. Grzyby zawierają substancje biologicznie czynne, które przynoszą pomoc w ochronie zdrowia. Ekstrakt z grzybów nadrzewnych został stworzony po to, żeby zbadać właściwości tych ekstraktów pod kątem ich przydatności w walce z nowotworami, wirusami i bakteriami.

Najnowsze badania zespołu potwierdziły, że ekstrakty z grzybów nadrzewnych są skuteczne w walce z rakiem jelita grubego.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...