U Celine Dion zdiagnozowano niezwykle rzadką chorobę neurologiczną. Gwiazda odwołuje koncerty

Date:

U Celine Dion zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę neurologiczną. Chodzi o zespół sztywnego człowieka. Piosenkarka poinformowała o tym za pośrednictwem swojego konta na Instagramie.

Celine Dion poinformowała na Instagramie w czwartek, że zdiagnozowano u niej niezwykle rzadką i zmieniającą życie chorobę znaną jako zespół sztywnego człowieka.

Co to jest zespół sztywnego człowieka?

Jak sama nazwa wskazuje, choroba powoduje sztywnienie ciała poprzez powracające skurcze mięśni, które biegiem czasu się nasilają. Schorzenie z czasem się stabilizuje. Pojawiające się bardzo bolesne skurcze mięśni, które ustępują m.in. we śnie lub przy ogólnym znieczuleniu, mogą powodować zniekształcenia lub przerwanie mięśni, a nawet złamanie kości. Obecnie nie ma lekarstwa na tę chorobę, ale istnieje kilka sposobów na jej spowolnienie i zminimalizowanie objawów. Chorzy przyjmują m.in. leki łagodzące objawy, najczęściej diazepam, baklofen, fenytoiny lub tyzanidyny.

Celine Dion odwołuje koncerty, w tym w Polsce. Choroba zabrała jej głos!

W wyniku diagnozy Celine Dion ogłosiła, że nie będzie mogła na ten moment wznowić swojej trasy po Europie. Odwołane zostają w związku z tym również polskie koncerty artystki. Piosenkarka ujawniła, że ​​skurcze wpływają na jej codzienne życie, przez co ma trudności z chodzeniem. Schorzenie atakuje również jej gardło i struny głosowe, co sprawia, że nie może na ten moment śpiewać tak, jak była do tego przyzwyczajona.

Dion zapewniła, że ​​ściśle współpracuje ze swoim zespołem lekarzy i że otrzymuje duże wsparcie od najbliższej rodziny. Piosenkarka podkreśliła, że stosuje się do wszelkich zaleceń, aby jak najszybciej wrócić do dobrej formy, znów normalnie funkcjonować i wznowić koncerty.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...