Poznaliśmy tegorocznych nominowanych do wprowadzenia do Rock & Roll Hall of Fame

0
93

Rock & Roll Hall of Fame ogłosiło listę nominowanych do wprowadzenia do galerii sław rocka w 2023 roku. Ośmiu z 14 nominowanych po raz pierwszych zostało wziętych pod uwagę. Wśród nich m.in. George Michael i The White Stripes.

Legendarne Rock & Roll Hall of Fame

Rock & Roll Hall of Fame to muzeum muzyki i galeria sław rocka, do której wprowadza się muzyków i zespoły z ponad 20-letnim doświadczeniem, którzy wykazali się wyjątkowym wkładem w rozwój muzyki i połączyli ludzi na całym świecie.

Wprowadzenie do Rock & Roll Hall of Fame jest najważniejszym wyróżnieniem w przemyśle muzycznym obok nagród Grammy.

Wprowadzenie do Rock & Roll Hall of Fame

Zostać wprowadzonym do tej galerii sław jest jednak zdecydowanie trudniejszym zadaniem od zdobycia Grammy, ponieważ, żeby kwalifikować się do nominacji, indywidualny artysta lub zespół musi wydać swoje pierwsze komercyjne nagranie co najmniej 25 lat przed rokiem nominacji.

Nominowani są wybierani za pomocą kart głosowania. Nominowane karty do głosowania zostają przesłane do ciała głosującego Rock & Roll Hall of Fame, składającego się z ponad 1000 artystów, historyków i członków przemysłu muzycznego. Członkowie są poinstruowani, aby wziąć pod uwagę muzyczny wpływ artysty, jego wpływ na innych artystów, długość i głębokość kariery oraz dorobek, a także ich innowacyjność i wyższość w stylu i technice. Głosować mogą również fani danych arttystów i zespołów. Mogą uczestniczyć w procesie selekcji poprzez proces „głosowania fanów online na stronievote.rockhall.com lub osobiście w Muzeum w Cleveland. Proces ten trwa do 28 kwietnia.

Tegoroczni nominowani do Rock & Roll Hall of Fame

W tym roku szanse na wejście do galerii sław rocka mają: Kate Bush, Sheryl Crow, Missy Elliott, Iron Maiden, Joy Division/New Order, Cyndi Lauper, George Michael, Willie Nelson, Rage Against the Machine, Soundgarden, The Spinners, A Tribe Called Quest, The White Stripes i Warren Zevon. Ośmiu z 14 nominowanych po raz pierwszy bierze udział w głosowaniu. Są to: Sheryl Crow, Missy Elliott, Joy Division/New Order, Cyndi Lauper, George Michael, Willie Nelson, The White Stripes i Warren Zevon. Missy Elliott jest pierwszą nominowaną artystką hip-hopową.

Brak postów do wyświetlenia